lv en

Par festivālu

 

Katru gadu jūlijā...

 

 

Mūzikas festivāls „Rīgas Ritmi” ir viens no apmeklētākajiem un iemīļotākajiem mūzikas festivāliem Latvijā, kas pulcē augstas klases māksliniekus. Tas ir viens no vadošajiem mūzikas festivāliem Baltijā, ar atpazīstamību arī Eiropā un pasaulē.

 

Festivāla skatuves dažādās norises vietās Rīgā aicina gan pasaulē atzītus un apbalvotus māksliniekus, gan jaunus un vēl nedzirdētus mūzikas talantus.

 

Festivāls jau 15 gadus notiek Rīgā, un kopš festivāla pirmsākumiem tajā viesojušies ap 500 mākslinieki. Vairāk kā 500 koncertos mūziķu sniegumu baudījuši 160 000 cilvēku. Festivāls „Rīgas Ritmi” godam pelnījis valstiski nozīmīga kultūras pasākuma statusu, veiksmīgi popularizējot Latvijas un Rīgas vārdu pasaulē. Sākotnēji norisinājies vienreiz gadā, bet, sākot ar 2011.gadu, ir paplašinājis koncertu klāstu, piedāvājot koncertu sērijas arī pavasarī un ziemā. Tādējādi festivāls nodrošina augsta līmeņa koncertus mūzikas mīļotājiem visa gada garumā.

 

Festivāls „Rīgas Ritmi” ir muzikāls baudījums ar izcilu mākslinieku piedalīšanos. Pateicoties festivālam, Rīgā viesojušies tādi mūzikas dižgari kā Bobby McFerrin, Diane Reeves, Take 6, Richard Bona, BBC Big Band, Avishai Cohen, Patti Austin, Scott Hamilton, Freddy Cole, The Yellowjackets, Victor Wooten, Buika, Astillero, Jojo Mayer, Medeski Martin & Wood, Robert Glasper, Diane Schuur. Bet tas nav viss – festivāls ik gadu klausītājiem piedāvā iepazīt arī jaunus un talantīgus mūziķus no Latvijas.

 

Mūzikas festivāla „Rīgas Ritmi” idejas autors ir Māris Briežkalns, kurš šobrīd darbojas kā festivāla mākslinieciskais vadītājs. Pateicoties savai radošajai darbībai, Māris Briežkalns par ieguldījumu latviešu kultūrā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. Līdzās tam, festivāla mākslinieciskais direktors saņēmis arī Rīgas domes kultūras darbinieku apbalvojumu „Baltais zvirbulis” par veiksmīgu mūzikas menedžmentu un koncertu organizēšanu.  

 

 

KULTŪRIZGLĪTOJOŠI PASĀKUMI
 
Viens no festivāla galvenajiem mērķiem ir izglītot – gan klausītājus, gan jaunos mūziķus. Tāpēc līdztekus dažādiem koncertiem festivāls piedāvā arī jam sessions, meistarklases un seminārus, kā ietvaros festivāla viesi, mūziķi un jomas eksperti dalās savās zināšanās, tehnikā un mākslinieciskajās vīzijās ar jaunajiem talantiem, nereti kļūstot par iedvesmu un pagrieziena punktu karjerā daudziem jaunajiem mūziķiem.

 

Ik gadu meistarklasēs piedalās jaunieši, mūzikas pedagogi, žurnālisti un citi interesenti. Meistarklasēs piedalās arī jaunieši no ASV, Igaunijas, Lietuvas un citām valstīm. Neatņemama festivāla publika sastāvdaļa ir mūzikas un mākslas skolu un augstskolu audzēkņi un pedagogi, kas apmeklē ne tikai koncertus, bet arī meistarklases, tādējādi ievērojami veicinot meistarību savā specialitātē. 

 

Neaizmirstamas meistarklases snieguši Horacio el Negro Hernandez, Victor Wooten, Markus Stockhausen, Vinx, Bo Stief, Alex Wilson, Slixs u.c.

 

Ikgadēja tradīcija līdz 2010.gadam bijusi arī ir Rīgas Bērnu festivāls, kā ietvaros notika īpaši pasākumi pašiem mazākajiem Rīgas iedzīvotājiem un viesiem. Bērnu priekam festivālā uzstājušies iecienītākie Latvijas bērnu ansambļi un atzīti mākslinieki, un mazajiem mūzikas mīļotājiem bijusi iespēja piedalīties koncertos arī pašiem. Rīgas Bērnu festivāla centrālā ideja - iedrošināt un atbalstīt bērnu entuziasmu un mūzikas mīlestību.

 

 

RĪGAS RITMI SHOWCASE

 

Festivāla „Rīgas Ritmi” showcase ir projekts, kā mērķis ir prezentēt Latvijas labākos džeza, improvizācijas un pasaules mūzikas izpildītājus ārvalstu producentiem, žurnālistiem un festivālu organizatoriem. Šis projekts veicina Latvijas radošo mūzikas industriju un tās eksportu ārvalstīs. Showcase laikā ārvalstu viesiem tiek dota iespēja iepazīties ar Latvijas jaunajiem talantiem, vērojot viņus koncertos, apmeklējot viņu vadītās meistarklases un sarunājoties paneļdiskusijās. 

 
 

FESTIVĀLA RĪGAS RITMI PREZENTĀCIJA ĀRVALSTĪS

 

2011.gada pavasarī festivāls RĪGAS RITMI īstenoja prezentācijas tūri Amerikas Savienotajās Valstīs. Rigas Ritmi Festival Allstars – Māra Briežkalna kvintets sniedza koncertu un interviju sēriju ASV austrumkrastā - Vašingtonā, Filadelfijā un Ņujorkā. Tūres kulminācija bija ansambļa debija pasaulē pazīstamajā džeza klubā Blue Note, Ņujorkā. Šī bija pirmā reize, kad Latvijas mākslinieki uzstājas uz prestižās Blue Note skatuves. Programma tika īstenota sadarbībā ar Ņujorkas Universitāti (New York University NYU) un Ņujorkas Mākslas fondu (New York Foundation for the Arts NYFA), un Latvijas vēstniecību ASV. Latviešu māksliniekiem pirmo reizi bija iespēja atskaņot ASV savu mūzikas projektu – latviešu komponistu mūzikas apkopojumu „Latvian Evergreens”.

 

2015.gada janvārī Rīgas Ritmi Allstars - Māra Briežkalna kvintets un Laimas Jansones trio sniedza koncertus Briselē, koncertzālē "Flagey". Koncerti notika Brussels Jazz Festival un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas ietvaros.

 

 

Valsts kultūrkapitāla fonds Olainfarm Rīgas brīvosta LR Kultūras Ministrija Latvijas Gāze Rīgas Dome Live Riga Tele2