Festivāla atskats "Rīgas Ritmi 2013"

30.12.2013


Festivāla atskats "Rīgas Ritmi 2013"


Jau 13to reizi aizvadīts festivāls „Rīgas Ritmi”. Kopumā gada laikā festivālā piedalījušies 257 mūziķi no 21 valsts – Slovākijas, ASV, Horvātijas, Latvijas, Nigērijas, Dānijas, Igaunijas, Islandes, Lielbritānijas, Jaunzēlandes, Lietuvas, Itālijas, Čehijas, Izraēlas, Austrumāfrikas, Vācijas, Francijas, Īrijas un citām valstīm. Kopumā notikuši 33 koncerti, no kuriem 9 bezmaksas. Festivāla koncertus apmeklējuši vairāk kā 14 000 klausītāju.

 

Mūzikas cienītājus priecēja gan pasaulē plaši pazīstami mākslinieki, Grammy balvu ieguvēji Diane Schuur, Robert Glasper, Medeski Martin & Wood, kā arī jaunie talanti – Somi, Butterscotch, Andreas Varady, Andromeda Mega Express Orchestra; Latvijas un ārzemju mākslinieku kopprojekti – Dynamic Groove Society, Frank/Pashkevich Experience un īpašs festivāla projekts – Laimas Jansones, perkusionista Arta Oruba un kontrabasista Andra Gruntes albums „Zarbugans”.

 

Šogad vairākas reizes spilgti sevi pieteica Latvijas Radio bigbends – koncertos ar itāļu vokālisti Robertu Gambarini, grupu New York Voices, bundzinieku Džodžo Maijeru un Maestro Raimondu Paulu.

 

Festivāla norises vietas – Rīgas Kongresu nams, Origo Summer Stage, Latvijas Nacionālā opera, Latvijas Radio koncertstudija, brīvdabas atpūtas parks „Egle”, kā arī jaunas koncertvietas – Kalnciema Kvartāls un kuģītis „Misisipi”.

 

Līdzās koncertiem festivāla laikā norisinājušās arī papildus aktivitātes – meistarklases, showcase programma un fotoizstāde Kongresu namā, kas veltīta iepriekšējo gadu festivāla māksliniekiem. Gada gaitā norisinājušās sešas meistarklases, kā kopējais garums mērāms 12 stundās, un tās apmeklējuši aptuveni 150 interesentu. Meistarklašu pedagogi – Roberts Glaspers, Džons Medeski, Džodžo Maijers, Andreas Varady, Butterscotch un Ori Dakari.

 

Festivāls jau piekto reizi organizēja arī showcase programmu, kā mērķis ir prezentēt Latvijas labākos džeza, improvizācijas un pasaules mūzikas izpildītājus producentiem, žurnālistiem un festivālu organizatoriem no vairākām pasaules valstīm. Šogad fesitvālu showcase ietvaros apmeklēja -  Bruce Lindsay (žurnāla „All About Jazz” žurnālists, Lielbritānija), Nikolay Bogaychyk (žurnāla „Jazz.Ru” žurnālists, producents, Krievija/Ukraina), Anne Erm (festivāla „Jazkaar” direktore, Igaunija), Osku Rajala (žurnāla „Jazzrytmit” redaktors, Somija), Levon Malkhasyan (Malkhas Jazz club, Armēnija).

 

Gada izskaņā, veicot mūsu apmeklētāju aptauju, apkopoti skatītājuprāt, labākie un izcilākie festivāla „Rīgas Ritmi 2013” mākslinieki. Tie ir – Robert Glasper Experiment, Latvijas Radio bigbends, Naturally 7 un Medeski Martin & Wood.

 

Latvijas Radio bigbends ir Latvijas dārgums”- Peter Eldridge, New York Voices

 

Festivāls ir īstenas ritma svinības!” – Bruce Lindsay, All About Jazz

 

 „Ir grūti atsaukt atmiņā aktualitātes ziņā tik īstā brīdī notikušu koncertu par Robert Glasper Experiment.” – Jānis Žilde, TVNET

 

„Viennozīmīgi, Džodžo Maijera un Latvijas Radio bigbenda sadarbībā tapušais veltījums Badijam Ričam ir īpašākais un cienījamākais žests, kas pēdējo pāris gadu laikā varētu būt noticis Latvijas džeza mērogā.” – Mārtiņš Enģelis, Easyget

 

Autors: Gerda Čevere, "Rīgas Ritmi"


< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy