Aizraujošs muzikālais kaleidoskops

03.03.2018


 Aizraujošs muzikālais kaleidoskops


Gypsy jazz ģitāras virtuozs Joscho Stephan 2. martā, Latvijas Radio 1. studijā pārsteidza auditoriju ar savu neticamo ģitārspēles tehniku un personību. 
 
Džošo slavē par apbrīnas vērtu ģitārspēli, kas pilnā krāšņumā mirdzēja arī šajā koncertā. Viņa pirksti neticami ātri un precīzi ceļoja pa ģitāras grifu, variējot no ārkārtīgi dinamiskām līdz juteklīgi lēnam skaņu kombinācijām. Viņa ģitāras skanējums ir niansēts, ar bagātīgām skaņas  variācijām, un improvizācijas vienmēr ir melodiskas, liriskas, tīras un emocijām piesātinātas. Vairāku skaņdarbu nobeigumā, pirms nerimstošiem aplausiem un uzgavilējumiem, skatītāji aizturot elpu gaidīja kamēr zālē izgaisīs pēdējās nospēlētās notis.  
 
“Tā bija īsta dāvana. Džošo ir ne tikai super virtuozs, bet arī apdāvināts ar gaumi, iedvesmu un cilvēcisku siltumu. Saulaina mūzika un noskaņojums.”
– muzikologs Boriss Avramecs
 
Mākslinieks viesojās Rīgā ar savu trio – Sven Jungbeck (ritma ģitāra) un Volker Kamp (kontrabass) sastāvā – un sniedza spožu priekšnesumu, kas sajūsmināja, sasildīja un daudziem izrādījās patīkams jaunatklājums. Programmā izskanēja Džošo oriģinālkompozīcijas, gypsy jazz leģendārā ģitārista Django Reinhardt skaņdarbi, džeza, blūza, klasikas, pop un latino slavenās dziesmas svaigā un oriģinālā izpildījumā. Īpašu sajūsmu izraisīja koncerta izskaņā nospēlētā Jimi Hendrix “Hey Joe” kaverversija. Koncerta laikā ilgstoši aplausi pavadīja arī katru kontrabasa solo. 
 
Joscho Stephan Trio ir līdz pilnībai izkopta spēles tehnika un virtuozitāte, kas pārņēma klausītājus. Viņi radīja siltu, emocionāli uzrunājošu mūziku bez robežām interpretācijā un improvizācijā.
 
No skatītāju atsauksmēm:
 
“Lielisks koncerts! Šie izpildītāji man bija jaunatklājums. Biļetes uz koncertu man uzdāvināja dzimšanas dienā, kura ir tieši šodien.”
– Ieva
 
“Ģitārista roku pirkstiem brīžiem nevarēja izsekot. Apbrīnojumi, kādu ģitāras skanējumu var panākt!”
– Zane
 
Koncerts norisinājās “Art of Riga Jazz” koncertu sērijas ietvaros, kurā klausītājiem tiek piedāvāti unikāli pirmatskaņojumi un tikšanās ar pasaules līmeņa džeza māksliniekiem. 
 
 
Māksla improvizēt!
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy