Aizvadīta festivāla “Rīgas Ritmi” otrā diena

01.07.2022


Aizvadīta festivāla “Rīgas Ritmi” otrā diena


Ar “Modern Standards Supergroup”, “Very Cool People” un citu kolorītu mākslinieku uzstāšanos 30. jūnija vakarā aizvadīta starptautiskā improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi” otrā diena.
 
Galvenie festivāla koncerti norisinājās Rīgas Doma dārzā, kur uzstājās “Modern Standards Supergroup”, kā arī grupa “Very Cool People” kopā ar Paulu Saiju. Godalgotā dāņu klavierģēnija Niels Lan Doky vadītā džeza zvaigžņu apvienība “Modern Standards Supergroup” ar vienu no visu laiku izcilākajiem bundziniekiem Billy Cobham,  trompetistu Randy Brecker, saksofonistu Bill Evans un basistu Linley Marthe sastāvā piedāvāja savas versijas aktuāliem pophitiem, pārvēršot tos virtuozi atskaņotās džeza pērlēs. Izskatījās, ka šāds koncepts spēja aizraut līdzi dažāda vecuma džeza mīļotājus. Īpaši smalki džeza leģendām izdevās apspēlēt Dua Lipa hita “Physical” un k-pop fenomena BTS grāvēja “Dynamite” tēmas.
 
Latviešu džezfanka grupa “Very Cool People” kopā ar dziedātāju Paulu Saiju savukārt pirmatskaņoja savu jauno programmu, kas albuma formātā nāks klajā nākamgad, bet jau tagad radiostacijas iekarojis pirmais singls “Viens otram pretī”. Tā ir enerģiska oriģinālmūzika ar dziesmu tekstiem kā latviešu, tā angļu valodā, un “Very Cool People” jau izsenis pierādījuši, ka savu lielāko jaudu spēj sasniegt tieši koncertos.
 
Krāšņi koncerti notika arī mākslas centrā “Noass” uz AB dambja, kur darbojas “Jersika Stage”. Steve Reich skaņdarba “Electric Counterpoint” atskaņojumu uz klavesīna un programmas “Codex Faenza” atskaņojumu uz klavicimbalas piedāvāja Ieva Saliete, kā papildu bonusu pirmatskaņojot arī vienu no pianista Edgara Cīruļa jaunās, klavicimbalai rakstītās programmas skaņdarbiem. Uzstājās arī leģendārā latviešu psihedēliskā džezroka grupa “Psychosis Amoralis”, kuras virzītājspēks ir par latviešu pankroka krusttēvu dēvētais Dambis, bet vakaru ar kolorītu koncertu noslēdza amerikāņu bundzinieks, konkursa “Riga Jazz Stage 2022” laureāts Domo Branch, kurš uzstājās kopā ar pianistu Kristapu Vanadziņu un basistu Jāni Rubiku.
 
Savukārt “Riga Jazz Lounge” bārā viesnīcā “Radisson Blu Latvija” izjustu koncertu sniedza itāļu ģitārists Daniele Mammarella kopā ar latviešu kolēģi Reini Jauno, bet pēcāk turpat notika oficiālais festivāla jam session kopā ar kontrabasista Andra Gruntes trio jeb “AG Trio”. 
 
Vēl 30. jūnija rītā Latvijas Radio 1. studijā ar džeza mūzikas studentiem un citiem interesentiem tikās amerikāņu dziedātājs un dziesmu autors Clark Beckham, gan nodemonstrējot savas muzikālās prasmes, gan pastāstot par savu radošo procesu.
 
Šodien, 1. jūlijā, viņš plkst. 20.00 uzstāsies Rīgas Doma dārzā. Clark Beckham ir 30 gadus vecs supertalants un, pateicoties savai plaša diapazona balsij un spēcīgajai skatuves harismai, 2015. gadā kļuva par vienu no populārā TV šova “American Idol” žūrijas un skatītāju favorītiem. Viņu pamanīja arī leģendārais producents Quincy Jones, noslēdzot ar Clark Beckham beztermiņa menedžmenta līgumu.
 
Pēc viņa koncertēs arī starptautiskā globālās mūzikas apvienība “Ayom”, kas tiek dēvēta par muzikālo tālbraucēju brigādi, kura šķērso Atlantijas okeānu no Brazīlijas līdz Angolai un Kaboverdei, taču ar izteiktu Vidusjūras identitāti. Grupas nosaukums aizgūts no afrobrazīliešu mitoloģijas, kurā tā tiek dēvēts Mūzikas pavēlnieks, kurš iemācīja cilvēkiem spēlēt mūziku un dziedāt. Portugālē bāzētajā grupā “Ayom” muzicē vokāliste un perkusioniste Jabu Morales, akordeonists Alberto Becucci, ģitārists Ricardo Quinteria, basists Francesco Valente, kā arī perkusionisti Timoteo Grignani un Walter Martins. Vadošais globālās mūzikas žurnāls “Songlines” pērn “Ayom” atzina par labāko šā žanra grupu pasaulē.
 
Šodien festivāla apmeklētāji būs gaidīti arī mākslas centrā “Noass” uz AB dambja, kur darbosies “Jersika Stage”. Pasākums sāksies plkst. 18.00, kad tiks piedāvāti gan vinila DJ seti, gan režisora Emīla Alpa dokumentālā filma “Renesanses laika cilvēks” par seno instrumentu meistaru Kasparu Putriņu. Plkst. 19.00 sava jaunā albuma “Organic City” prezentācijas koncertu sniegs “Atis Andersons Organ Trio”, plkst. 20.30 elektrodžeza ballīti neo-fusion stilistikā nodrošinās grupa “Lupa”, savukārt plkst. 22.00 koncertēs ekspresīvais britu džeza, fanka un soulmūzikas dziedātājs un multiinstrumentālists Xantoné Blacq ar savu kvartetu.
 
Biļetes uz koncertiem Rīgas Doma dārzā un AB dambī meklējamas interneta servisā aula.lv. 
 
Savukārt “Riga Jazz Lounge” bārā viesnīcā “Radisson Blu Latvija” ieeja ir bez maksas, un tur šovakar plkst. 20.00 uzstāsies itāļu dziedātāja, konkursa “Riga Jazz Stage 2022” laureāte Valentina Fin, bet vakaru ar jam session noslēgs “AG Trio” kopā ar festivāla viesmāksliniekiem. 
 
Festivāls norisināsies līdz 2. jūlijam. Festivālu atbalsta Rīgas dome, LIAA, VKKF, “Tele 2”, “Latvijas gāze”, “Audi Latvija”, “Turkish Airlines”, ASV vēstniecība, Itālijas Republikas vēstniecība un vēl citi kvalitatīvu mūziku mīloši labvēļi.
 
 
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Balticovo Audi