Aizvadīta festivāla “Rīgas Ritmi” pirmā koncertdiena

07.07.2023


Aizvadīta festivāla “Rīgas Ritmi” pirmā koncertdiena


Pēc kubiešu zvaigznes Yilian Cañizares un franču blūzmeņa Charles Passi uzstāšanās Rīgas Doma dārzā aizvadīta 23. starptautiskā improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi” pirmā koncertdiena.
 
Kubiešu vijolniece un dziedātāja Yilian Cañizares kopā ar savu tautieti, perkusionistu Inor Sotolongo un mozambikāņu ģitāristu Childo Thomas piedāvāja Rīgas festivāla publikai izjustu ceļojumu gan jestrākos, gan mierīgākos Karību mūzikas ūdeņos, savukārt Charles Pasi kopā ar četru mūziķu pavadošo grupu izveica koncertieskrējienu no mierpilnām balādēm līdz pat perkusīvai kulminācijai, uzstāšanās noslēgumā radot jau īstas brazīliešu karnevāla ballītes sajūtu. Pa vidam tika muzikāli citēta gan Nina Simona, gan Edīte Piafa, kā arī nospēlēts veltījums salīdzinoši nesenajā Parīzes koncertapšaudē cietušajiem.
 
Abi galevenie vakara mākslinieki rīta pusē sniedza arī aizraujošas meistarklases Latvijas Radio 1. studijā, padaloties ar saviem profesionālu mūziķu piedzīvojumu stāstiem un uzmuzicējot kopā ar sanākušajiem.
 
Tikmēr uz “Riga Jazz Lounge” skatuves viesnīcā “Radisson Blu Latvija” uzstājās Vācijā dzīvojošā latviešu dziedātāja Monta Tupčijenko ar savu grupu, bet pēc koncerta, kā jau tas pieņemts katru festivāla norises laika vakaru, notika oficiāls jam session, ko kūrē kontrabasists Andris Grunte, pievienojoties vairākiem Latvijas jaunajiem talantiem. 6. jūlija vakarā “Riga Jazz Lounge” kopā uzdžemoja gan trompetists Reinis Puriņš, pianists Matīss Žilinskis un bundzinieks Pauls Ķierpe, gan trombonists Vadims Dmitrijevs, trompetists Kristians Kalva, bundzinieks Pauls Pokratnieks, dziedātāja Inese Bērziņa un vēl citi mūziķi.
 
 
 
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Balticovo Audi