Antonio Sanchez & Migration – no svara katra skaņa

04.12.2015


Antonio Sanchez & Migration –  no svara katra skaņa


Festivāla “Rīgas Ritmi” 2015. gada un Ziemas koncertu sērijas noslēgums bija ilgi gaidīts notikums. 2. decembrī Mūzikas namā “Daile” izskanēja četru “Grammy” balvu ieguvēja, bundzinieka Antonio Sančeza (Antonio Sanchez) un grupas “Migration” koncerts. Divu stundu ilgā performance bija kā piedzīvojums dažādu skaņu pasaulē, ļaujot paspīdēt visiem kvarteta dalībniekiem.

 
 
Četru “Grammy” balvu ieguvējs Antonio Sančezs daudzu kritiķu un mūziķu acīs ir viens no šīs paaudzes izcilākajiem sitaminstrumentālistiem, māksliniekiem un komponistiem. Rīgā Antonio kopā ar savu elektro-akustisko grupu “Migration” prezentēja nesenāko veikumu – muzikālo programmu “Meridian Suite” – kas, sekojot labākajām muzikālās svītas tradīcijām, ir patstāvīgu skaņdarbu kopums, pārstāvot dažādus muzikālos stilus.
 
Antonio lieliskās grupas “Migration” sastāvā ir pianists Džons Eskrīts (John Escreet), basģitārists Mets Brūvers (Matt Brewer) un saksofonists Šeimus Bleiks (Seamus Blake). Visu koncerta laiku vadības groži bija Sančeza rokās, viņš vadīja grupu caur melodiskām noskaņu izmaiņām, dažādiem tempiem un toņiem. Gan Eskrīts, gan Brūvers, gan arī Bleiks spēlēja akustiskus un elektriskus instrumentus. Īpaši izceļama Bleika spēle uz elektroniskā pūšaminsturmenta EWI, kas koncerta laikā izklausījās pēc elektriskās ģitāras un sintezatora, gan arī izdeva skaņas, kādas spēj izdot tikai reaktīvās lidmašīnas dzinējs.
 
Atgriežoties uz skatuves pēc nerimsrošām klausītāju ovācijām, mūziķi koncertu noslēdza ar pusstundu garu improvizāciju.  Antonio, kurš festivālā “Rīgas Ritmi” viesojās jau otro reizi, pateicās par silto uzņemšanu un novērtēja arī pilsētas izcilo arhitektūru. 
 
Klausītāji novērtēja festivāla 2015. gada Ziemas koncertu sēriju kā “izcilu”, uzslavējot Mūzikas nama “Daile” mājīgās telpas un uzsverot festivāla rīkoto mākslinieku meistarklašu nozīmi un unikalitāti.
 
Paldies visiem klausītājiem, kuri apmeklēja 2015. gada festivāla koncertus! Tuvojas nākamais gads un drīz tiks izziņota festivāla "Rīgas Ritmi 2016" programma. 
 
 
Nenoguli labu koncertu!

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy