Ar stāvovācijām prezentēta Maestro Raimonda Paula jaunā plate

08.07.2023


Ar stāvovācijām prezentēta Maestro Raimonda Paula jaunā plate


7. jūlija vakarā Rīgas Doma dārzā norisinājās centrālais 23. starptautiskā improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi” notikums – Maestro Raimonda Paula un kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” jaunās plates “Dziesmas bez vārdiem” prezentācijas koncerts.
 
Ar vairākām stāvovācijām iezīmētais vakars Doma dārzā tika aizvadīts uz sirsnīga un emocionāla Maestro melodiskā viļņa, pašam autoram kopā ar džeza trio mūziķiem un kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā izpildot britu aranžētāja Callum Au radītās versijas labi zināmiem Raimonda Paula skaņdarbiem. Īpašu publikas atsaucību izpelnījās dziesma “Baltā saule”, kas tika izpildīta pat divreiz, uz bis publikai dziedot līdzi arī dziedātājas Margaritas Vilcānes mūžīgā hita vārdus, kā arī izteikti džezīgā manierē pārveidotā “Dāvāja Māriņa” un ar stīgu skanējumu izakcentētā “Mēmā dziesma”. Arī pats Maestro uz skatuves ne tikai sniedza neizbēgamo sev raksturīgā humora devu, bet arī neslēpa aizkustinājumu par lieliski izdevušos koncertvakaru.
 
Pirms programmas “Dziesmas bez vārdiem” turpat Rīgas Doma dārzā flamenko spēles niansēs ļāva iedziļināties prominentais dāņu ģitāras virtuozs Jacob Gurevitsch kopā ar pavadošajiem mūziķiem, radot lirisku un romantisku sajūtu jau koncertvakara pirmajā daļā. Rīta pusē viņš sniedza arī izzinošu meistarklasi Latvijas Radio 1. studijā.
 
Savukārt uz AB damja atrodamajā mākslas centrā “Noass” tika uzsākta vinila plašu izdevniecības “Jersika Records” kūrētā divu dienu festivāla programma. Uz “Jersika Stage” aizrautīgu jaunu oriģinālskaņdarbu programmu izpildīja saksofonists Kārlis Auziņš kopā ar basistu Edvīnu Ozolu un bundzinieku Kasparu Kurdeko, bet vakaru ar fusion funk ballīti turpināja vibrofonists Miķelis Dzenuška kopā ar savu grupu “Uzvaras bulvāris”, izpildot šogad izdotā albuma “Satiksmes mezgls” programmu.
 
Tikmēr uz “Riga Jazz Lounge” skatuves viesnīcā “Radisson Blu Latvija” uzstājās pērn džeza mākslinieku konkursā “Riga Jazz Stage” uzvarējusī, harismātiskā britu dziedātāja Louise Balkwill, pēc koncerta vakaru ar jam session turpinot kontrabasistam Andrim Gruntem un kolēģiem.
 
Raimonda Paula un “Sinfonietta Rīga” albums “Dziesmas bez vārdiem” pieejams vinila plates un kompaktdiska formātā un jau drīzumā būs noklausāms arī mūzikas straumēšanas servisos. Tajā iekļauti desmit britu komponista Callum Au veidoti aranžējumi Maestro skaņdarbiem, ko kopā ar Raimondu Paulu iespēlējis kontrabasists Toms Poišs, bundzinieks Māris Briežkalns un kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā. Albumu producējis Māris Briežkalns, tas ierakstīts Latvijas Radio 1. studijā, pie skaņu pults darbojoties Gustavam Ērenpreisam un asistējot Ivo Tauriņam, Reinim Bagātajam un Krišjānim Geidānam. Gala miksu veicis Louis Dowdeswell, bet māsterversiju veidojis Mark Ashfield no kompānijas “PresentDayProduction”. Albuma noformējuma autors ir Roberts Blumbergs.  
 
 
 
 
 
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Audi Best Music