Atklāts festivāls “Rīgas Ritmi” – pirmā diena

03.07.2020


Atklāts festivāls “Rīgas Ritmi” – pirmā diena


Ar koncertiem Vecrīgas brīvdabas restorānā “Nekādu problēmu” Kaļķu ielā un džeza kafejnīcā “Sidrērija” (bijusī “Trompete”) Peldu ielā 2. jūlijā tika atklāts 20. starptautiskais improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi”.
 
Pēc oficiālām festivāla direktores Diānas Briežkalnes un mākslinieciskā direktora Māra Briežkalna atklāšanas uzrunām pirmais jubilejas festivālā uzstājās neparastais ģitārists un pasaules apceļotājs Reinis Jaunais ar grupu, piedāvājot gluži svaigu programmu “Zeme”, kas jau nākammēnes tiks izdota arī albuma formātā. Sev ierastajā manierē Reinis piedāvāja ne tikai ceļojumos tapušus instrumentālos skaņdarbus un dziesmas, bet arī stāstus.
 
Kā atzīmēja uz Rīgu atbraukušais lielākā vācu džeza žurnāla “Jazzthetik” apskatnieks Kristofs Gīze, tas ir lielisks koncepts, kas klausītājam ļauj doties līdzi muzikālā ceļojumā. Pats Reinis savukārt pauda patiesu prieku par iespēju uzspēlēt festivālā, kura apmeklētājs viņš bijis jau gadiem ilgi un tieši “Rīgas Ritmi” koncerti bijuši labākie muzikālie piedzīvojumi tepat Latvijā.
 
Paralēli džeza kafejnīcas pagalmā ļoti mājīgā atmosfērā uzstājās somu pianists Tuomo Usitalo ar savu trio, piedāvājot klasiskāku džeza programmu. Jāatgādina, ka viņš vēlreiz uzstāsies šā gada festivāla satelītpasākumā 5. jūlijā Ciemupes estrādē savas dzīvesbiedres Unas Stades kvinteta sastāvā.
 
Vakaru brīvdabas restorānā “Nekādu problēmu” noslēdza dziedātāja Dināra Rudāne kopā ar sevi jau pierādījušiem vietējiem džezmeņiem un savstarpējiem draugiem: savu vīru, basistu Edvīnu Ozolu, pianistu Artjomu Sarvi, saksofonistu Gintu Pabērzu un bundzinieku Arti Orubu. Koncertā bija jūtama stabila kvalitātes zīme, bet repertuārā tika iekļautas populāru dziesmu kaverversijas, tādējādi radot koncertvietā īstenu vasaras vakara ballītes sajūtu.
 
Turpinājās festivāla pirmās dienas notikumi džeza kafejnīcā “Sidrērija”, kur norisinājās jam session, piedaloties vietējiem džeza mūzikas studentiem, kas radīja dzīvu un atraktīvu sajūtu.
 
Festivāls “Rīgas Ritmi” 3. jūlijā turpināsies ar Riharda Lībieša orķestra un pēcāk arī dziedātājas Rūtas Dūdumas grupas uzstāšanos brīvdabas restorānā “Nekādu problēmu”, kā arī ar pianista Edgara Cīruļa kvarteta koncertu džeza kafejnīcā “Sidrērija”, kur vakara noslēgumā neizpaliks arī jam session. Ieeja visur bez maksas. 
 
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Latvijas Radio Adverts Santa