Atskats – festivāla „Rīgas Ritmi 2016” preses konference

15.06.2016


Atskats – festivāla „Rīgas Ritmi 2016” preses konference


Trešdien, 15.jūnijā uz restorāna „Kaļķu vārti” jumta terases notika festivāla „Rīgas Ritmi 2016” preses konference, pie svinīgām sarunām pulcējot festivāla atbalstītājus, draugus un preses pārstāvjus.

 

Preses konferencē piedalījās tādi festivāla draugi un atbalstītāji kā Valsts sekretāra vietniece kultūrpolitikas jautājumos Dace Vilsone, kompānijas „Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins, Rīgas tūrisma un attīstības biroja valdes locekle Vita Jermoloviča, Rīgas brīvostas sabiedrisko attiecību departamenta direktore Anita Leiškalne, kā arī festivāla direktore Diāna Briežkalne un mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns, kurš arī atklāja preses konferenci ar runu. Runā izskanēja gan pateicības vārdi festivāla organizatoru komandai, gan arī neliels ieskats šī gada festivāla programmā – akcentējot galvenos festivāla māksliniekus, sniedzot nelielu ieskatu meistarklašu un Showcase programmā.

Dace Vilsone, pārstāvot Kultūras ministriju, savā runā akcentēja festivāla nozīmību džeza mūzikas attīstībā Latvijā. Vilsones kundze īpaši izcēla vienu no galvenajiem festivāla koncertiem – Džeimss Morisons un Latvijas Radio big bends, atgādinot, ka sadarbībā ar Kultūras ministriju ir atdzimis Radio big bends un ka arī šī koncerta programma – latviešu tautasdziesmu aranžējumi – ir īpaši izceļama.

Valērijs Maligins runu atklāja, izceļot, ka kompānijas Olainfarm un Rīgas Ritmi ir jau seni sadarbības partneri un aicināja klātesošos apmeklēt festivāla īpašo koncertu sēriju „Olainfarm Jazz Nights”. Toties Rīgas tūrisma un attīstības biroja valdes locekle Vita Jermoloviča atzinīgi novērtēja festivāla nozīmību pilsētas vārda nešanā pasaulē, kā arī tūristu piesaistē. Rīgas Brīvostas pārstāve Anita Leiškalne izteica savu atbalstu festivālam, uzteicot tā daudzveidīgumu un kvalitāti. Prezidija runas noslēdza festivāla direktore Diāna Briežkalne, laipni aicinot visus klātesošos uz kafijas pauzi.

Preses konferenci pildīja laba atmosfēra un džeza mūzika Līvas Dumpes – šī gada Riga Jazz Stage laureātes – trio izpildījumā. Jau tradicionāli, ka klātesošos priecē svaigas zemenes, kas piepildīja jauko atmosfēru ar īpaši vasarīgu smaržu. 

Festivāls „Rīgas Ritmi 2016” šogad norisināsies sešpadsmito reizi, skatītājiem piedāvājot vairāk kā 20 koncertus un vairākas meistarklases, ieskandinot galvaspilsētu vasarīgos ritmos un aptverot piecas koncertvietas galvaspilsētas sirdī! Šī gada festivāla galveno mākslinieku vidū noteikti jāmin džeza vokāla dīva Dianne Reeves, klavierspēles ģēnijs Justin Kauflin, austrāliešu multi-instrumentālists James Morrison & Latvian Radio Big Band un daudzi citi.

 

Biļetes pieejamas visās „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

 

Jūti ritmu!

 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Latvijas Radio Adverts Santa