Emocionāls, skaudrs maigums elegantā dīvas izpildījumā

23.11.2017


Emocionāls, skaudrs maigums elegantā dīvas izpildījumā


“Art of Riga Jazz” koncertu sērijas turpinājumā 23. novembrī,  šarmantā un elegantā Britu soul un jazz vokāliste ALA.NI ar savu fantastisko balsi un patiesumu aizkustināja auditoriju līdz asarām. 

 

Šovakar pārpildītā Latvijas Radio 1. studijā valdīja īpaša noskaņa, kuru māksliniece uzbūra kopā ar virtuozo ģitāristu Tomasu Naīmu (Thomas Naim). Koncertā skanēja dziedātājas pašas sacerētās dziesmas par mīlestību, iemīļoto dziesmu kaverversijas un improvizācijas, kur dziesmu vārdu autori bija paši skatītāji. 

 

Koncerta laikā dziedātāja aicināja publiku radīt putnu skaņas mežā, kas veidoja neaizmirstamu fonu viņas priekšnesumam. Ar savu izjusto, smalko un vibrējošo izpildījumu ALA.NI izpelnījās nerimstošus aplausus vairāku skaņdarbu nobeigumā.

 

Pēc koncerta ieklausījāmies publikas viedoklī, kuri visi kā viens novērtēja studijas izcilo akustiku un mākslinieces balss pārsteidzošo iespaidu. 

 

“Tā sajūta bija tik kristāltīra un skaidra, un ir jautājums, vai tā ir viņas balss, mikrofons vai zāle. Tik tīra un pārsteidzoša skaņa. Neko tādu nebiju iepriekš dzirdējusi.” - Elīna, koncerta apmeklētāja

 

Muzikoloģe Inese Lūsiņa: “Šis ir ļoti lielisks liriskas noskaņas koncerts. Šajā studijā skaņa tiešām lido un varēja izbaudīt, kādas krāsas var iegūt cilvēka balss. Un, protams, apbrīnojama ir dziedātājas brīvība.”

 

Pašas dziedātājas pārdomas pēc koncerta: “Es nekad neesmu dziedājusi tādā vietā kā šī, ar tik apbrīnojamu akustiku, kuru var panākt tikai ēkās, kuras ir speciāli projektētas skaņai. Tas nav tas pats kā dziedāt bārā, vai pat modernā ēkā. Es varēju piepildīt telpu ar savu balsi bez mikrofona un tas parasti notiek tikai baznīcās.”

 

Pēc koncerta mūziķe draudzīgā atmosfērā tikās ar klausītājiem un katram bija iespēja iegādāties viņas disku ar autogrāfu.  

 

Jau nākampiektdien, 1. decembrī plkst. 19:00 tiekamies Latvijas Radio 1. studijā uz “Art of Riga Jazz” noslēguma koncertu brazīļu mūzikas noskaņās, kuras mums atvedīs Brazīlijas un Vācijas apvienība BOSSARENOVA.

Biļetes pieejamas “Biļešu serviss” kasēs un www.bilesuserviss.lv

 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy