"Rīgas Ritmi 2013" - otrā diena

05.07.2013


"Rīgas Ritmi 2013" - otrā diena


Festivāls „Rīgas Ritmi 2013” rit pilnā sparā un ir veiksmīgi aizvadīta festivāla otrā diena – muzikāli bagātu notikumu pārpilna.

 

4. jūlijs iesācies ar virtuoza pianista un komponista Roberta Glaspera meistarklasi Latvijas Radio. Meistarklasi apmeklēja visdažādākā vecuma interesenti un jaunie mūziķi, kuri ilgi bija gaidījuši tikšanos ar šī gada Grammy balvu ieguvēju un uzvarētāju četrās kategorijās DownBeat Magazine kritiķu aptaujā – Robertu Glasperu. Meistarklase izvērtās par aizraujošu sarunu, kā laikā mākslinieks dalījās savās domās par mūzikas radīšanas procesiem, stāstīja iedvesmojošu muzikālu stāstu, ļaujot iesaistīties ikvienam klātesošajam.

 

Atpūtas parkā „Egle” šodien norisinājies brīvdabas koncerts, kur savu īpašo programmu prezentēja Latvijas un Dānijas mūziķu apvienojums Frank/Pashkevich Experience. Šis sastāvs apvieno džeza tradīcijas un neparastu oriģinalitāti. Klausītājiem tika piedāvāta galvenokārt performance – Kristiāna Frenka maigā muzikālā daba, saksofonista Denisa Paškēviča ekspresīvā skaņa, Arta Oruba unikalitāte un basģitārista Keneta Dāla Knudsena talants. Brīvdabas koncertā savu priekšnesumu sniedza arī gospeļregeja pārstāvis Dominion Man, karstajā vasaras vakarā piedāvājot uz mirkli nonākt nebijušu sajūtu pasaulē. Vakarā lieliski iederējās regeja ritmi, kas piepildīti ar pozitīvām emocijām un dziļu tekstuālu saturu.

 

Vakarā Roberts Glaspers kopā ar savu eksperimentālo apvienību sniedza koncertu Kongresu namā. Modernitātes sakausējums ar gaisīga džeza vadmotīviem un Keisija Bendžamina vokālu pāršalca koncertzāli uzreiz pēc festivāla mākslinieciskā direktora Māra Briežkalna uzrunas. Eksperimentālais skanējums harmoniski mijās ar liriskām klavieru improvizācijām un filigrānu džeza izpildījumu. Pacilātā noskaņojumā publika nevēlējās atvadīties no mūziķiem, taču jau pavisam drīz uz skatuves kāpa jutekliskā afrikāņu džeza balss īpašniece Somi, kura savās kompozīcijās aicināja klausītājus doties līdzi muzikālā ceļojumā uz Āfriku, rūpīgi iepinot skaņdarbos autentisku Lagosas reģionu skanējumu. Ieaijājusi skatītājus ar savu samtaino dziedājumu, Somi atsaucās uz publikas aicinājumu atgriezties uz skatuves, veltot publikai sava muzikālā priekšnesuma kulmināciju.

 

Veiksmīgi izkuģojies arī pirmais "Misisipi" džeza kruīzs. Šovakar pusnaktī uz klāja kāpa jaunais ģitārspēles brīnumbērns Andreas Varady, kā arī Riga Jazz Quartet kopā ar džeza vokālistiem no dažādām Eiropas valstīm. Neparasti talantīgais, tikai 15 gadus vecais ģitārists Andreas Varady pārsteidza klausītājus, pirmkārt, ar trio sastāvu. Trio veido viņš kopā ar savu tēvu (kas reizē ir arī viņa pirmais muzikālais skolotājs) un 11 gadus veco brāli, bundzinieku Adrianu. Lieliskais trio izpildīja gan oriģinālkompozīcijas no Varady debijas albūma „Questions”, gan arī džeza klasiku, ko papildināja ģitārista improvizācijas spējas.

Savukārt, Riga Jazz Quartet, kā sastāvā apvienojušies šī brīža aktuālākie un talantīgākie džeza mākslinieki no Latvijas, izpildīja īpašu programmu kopā ar vokālistiem Lauru Budreckīti, Danielu Čačiju un Elīnu Viļumu.

 

 


< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy