„Rīgas Ritmi 2013” - trešā diena

06.07.2013


„Rīgas Ritmi 2013” - trešā diena


Festivāla trešajā dienā rīts iesākās ar Džona Medeski (John Medeski) vadīto meistarklasi, kā ievadā mākslinieks savaldzināja meistarklašu apmeklētājus ar savu interpretāciju par leģendāro „Summertime”. Tāpat Medeski atklāti atbildēja uz neskaitāmiem klātesošo jautājumiem. 
 
Otro meistarklasi vadīja jaunais ģitārspēles brīnumbērns Andreas Varady. Kopā ar savu brāli Adrianu, kas ir tikai 11 gadu vecs un jau spēlē bungas, mākslinieks izpildīja pāris kompozīcijas, kā arī dalījās savā muzikālajā pieredzē. Pārsteigumu sagādāja apmeklētāji, kuri meistarklases izskaņā jaunajam ģitāristam demonstrēja beatbox prasmes. 
 
Festivāla trešajā dienā uz Kongresu nama skatuves kāpa kulta grupa - avangarda, džeza un grūva iemiesojums – Medeski Martin & Wood. Iesākot koncertu ar muzikāli mistisku un noslēpumainu skanējumu, MMW izpaudās, pielietojot visdažādāko instrumentu spektru. Būtiski, ka savā priekšnesumā improvizācijai tika atvēlēta centrālā loma, kā arī - tika spēlēti tikai instrumentāli skaņdarbi. Savukārt koncerta otrajā daļā klausītājus priecēja multimāksliniece, beatbox meistare Butterscotch. Māksliniece izpaudās spēlējot klavieres un ģitāru, papildinot savu performanci ar vokālām perkusijām un trompetes skaņām. Koncerta izskaņā Butterscotch uztvēra publikas noskaņojumu, aicinot klausītājus pievienoties viņai uz skatuves un dejot, un dziedāt kopā ar mākslinieci!
 
Arī brīvdabas atpūtas parkā „Egle” festivāla koncerts noritēja patīkamā atmosfērā - baudot neparasto K.Trio skanējumu, kam sekoja virtuozais Andreasa Varady Trio izpildījums.
 
Veiksmīgi norisinājies arī otrais „Misisipi” džeza kruīzs, kurā koncertu sniedza Frank/Pashkevich Experience, prezentējot savu īpašo programma. Naksnīgā izbrauciena otro cēlienu atklāja Dominion Man, dāvājot apmeklētājiem saulainas gospeļregeja ritmu kompozīcijas.
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy