Festivāla „Rīgas Ritmi 2016” dienasgrāmata. 3. diena

02.07.2016


Festivāla „Rīgas Ritmi 2016” dienasgrāmata. 3. diena


Tāpat kā iepriekšējās dienas, rīts iesācies ar meistarklašu cēlienu –amerikāņu pianists Džastins Kaflins (Justin Kauflin) uzreiz piepildīja Latvijas Radio 1.studiju ar sirds siltumu un neviltotu atklātību. Meistarklasi caurvija patīkamas sarunas un izcila klavierspēle. Iesākumā dalībniekiem tika piedāvāts neliels fragments no „Keep on Keepin’ on” – dokumentālās filmas par Džastina un viņa mentora Klārka Terija (Clark Terry) draudzību.

 

Turpinājumā sekoja čīliešu dziedātāja un ģitāriste Kamilla Meza (Camila Meza), kas apbūra visus ar savu dabīgo šarmu un izcilajām vokāla un ģitārspēles spējām. Mūziķe uzreiz nojauca robežu ar meistarklašu dalībniekiem, aicināja tos kopā muzicēt un neslēpa savu prieku par dzirdēto.

 

Vakara saldajā ēdienā krāšņais dubultkoncerts Kongresu namā. Pirmajā daļā pārsteidzošais brazīļu duets – Pipokinja & Kavalkanče (Pipoquinha & Cavalcante). Koncerta viesiem ne mirkli nekļūst garlaicīgi, jo mūziķu starpā valdošais humoristiskums, spēja vienam otru pārsteigt un papildināt pilnībā apbūra visus klātesošos. Kontrastējot ar relaksētājiem Brazīlijas ritmiem, vakaru turpinot, uz skatuves kāpa izcilā vijolniece un vokāliste no Kubas – Jiliana Kaņisaresa (Yilian Cañizares), kuras programmā plaša spektra jūtu gamma – no sirdi plosošas smeldzes līdz karstasinīgiem Kubas ritmiem. Deva romantiska misticisma un apburošas balss – perfekts savienojums baudāmam vakaram, ko vēl vairāk pastiprināja izcilo mūziķu pavadošais sastāvs.

 

Toties Vecrīgu, konkrētāk, Brīvdabas atpūtas parku EGLE šovakar pieskandināja brazīliešu ritmi un melodijas. Uz Lizas Rosas (Liz Rosa) un Fransuā Arkanžo (Francois Archanjo) koncertu sanākusī publika ļāvās mirklim, vietējiem netipiski aktīvi dejojot un dziedot kopā ar mūziķiem. Taču turpinājumā – Tamuzas Nisimas (Tamuz Nissim) koncerts kopā ar pašmāju mūziķu pavadošo sastāvu - stilistiski kontrastējošs iepriekšējam, bet tik pat augstas intensitātes piepildīts izcilas mākslinieces koncerts.

 

Mūzikas namu DAILE šodien pildīja Kamillas Mezas (Camila Meza) grupas skanējums. Koncerts bija kā lielisks, mierīgs noslēgums straujajai ikdienai un darbīgajai nedēļai. Pēc šāda koncerta, dodoties pie miera, var sapņot tikai par sauli un mīlestību.

 

Tāpat kā vakar, festivāla dienas noslēgums Džeza klubā „Trompete”. Vakaru atklāja Kārlis Vanags (saksofons) ar pavadošo sastāvu, bet turpinājumā sekoja jam session -  ballīte līdz pat vēlai naktij!

 

Nenokavē – 2.jūlijā festivāla „Rīgas Ritmi” kulminācijas diena! Apmeklē koncertus Kongresu namā un Mūzikas namā DAILE, piedalies meistarklasē un paneļdiskusijā Latvijas Radio 1.studijā, kā arī atpūties uz terases Brīvdabas atpūtas parkā EGLE vai Džeza klubā „Trompete”!

 

 

Jūti ritmu!

 

 


< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Audi