Festivāla „Rīgas Ritmi 2016” dienasgrāmata. 4. diena

03.07.2016


Festivāla „Rīgas Ritmi 2016” dienasgrāmata. 4. diena


2.jūlijs – festivāla „Rīgas Ritmi 2016” kulminācijas diena. Diena atklāta ar uzlādējošu perkusiju apli Fransuā Arkanžo (Francois Archanjo) meistarklasē, pēc tās – diskusija ar Showcase māksliniekiem, bet vakars joprojām izciliem koncertiem piesātināts.

 

 

Latvijas Radio 1.studija šorīt ierībināta brazīļu sambas ritmos – Fransuā Arkanžo meistarklasē malā nepalika neviens – arī mazākais meistarklašu dalībnieks. Mūziķis katru piesēdināja pie instrumenta, ierādīja sambas ritmu pamatus, kopā muzicēja un priecājās. Meistarklašu beigās dalībnieki atzina, ka ir iedvesmoti un vairāki šāda tipa meistarklasē piedalījušies nebija nekad. Meistarklases noslēgumā nupat kā izveidotais perkusiju ansamblis bija sagatavojis jau meistarīgu priekšnesumu.

 

Meistarklašu sēriju noslēdzot, turpat Latvijas Radio pulcējās Showcase pārstāvji no Somijas, Krievijas un ASV, diskutējot gan par festivālu „Rīgas Ritmi”, gan citu festivālu pieredzēm, par mūzikas industrijas tendencēm, sniedzot ieteikumus, kā kļūt atpazīstamam un gūt panākumus.

 

Vakarā Kongresu namā – visa festivāla kulminācijas koncerts. Pirmajā daļā jaunais un neaprakstāmi talantīgais amerikāņu pianists Džastins Kaflins (Justin Kauflin) ar savu jūtīgo un emocionālo klavierspēli aizkustināja klausītājus līdz asarām. Taču kontrastējot pirmā koncerta maigumam, turpinājumā Džeimss Morisons (James Morrison) un Latvijas Radio bigbends ar programmu „Mare Balticum” – latviešu tautasdziesmas Džeimsa Morisona aranžējumos. Izcilais Morisons jau atkal žilbina publiku, demonstrējot savas virtuozitātes bezgalīgās robežas – no viena instrumenta metoties pie otra, kā arī asprātīgi interpretējot latviešu tautasdziesmu tekstus. Koncertu vēl īpašāku dara fakts, ka nupat kā klajā laists „Mare Balticum” albums, ko skatītāji steidza iegādāties un pēcāk – saņemt mākslinieka autogrāfu. Šādu rindu pēc autogrāfiem un pēc albumiem festivāls sen nebija piedzīvojis!

 

Vēl pēdējos šī vasaras festivāla „Rīgas Ritmi” koncertus steidza klausīties mūzikas namā DAILE un Brīvdabas atpūtas parkā EGLE.

 

Mūzikas namā DAILE festivālu noslēdza lieliskā un daudzveidīgā grupa Paris Combo – smiekli, skaļi aplausi, izsaucieni franču mēlē. Belles du Berrijas (Belle du Berry) samtainā balss aizskaloja projām rūpes un nogurumu, sniedzot iespēju aizvērt acis un baudīt. Pavadošais sastāvs to tikai lieliski papildināja. Šis vakars pierādījis, ka mūzika patiešām ir visas cilvēces kopējā, savstarpējā valoda – jūtu valoda.

 

Taču EGLĒ karstās nedēļas noslēgumā divi ļoti dažādi jauno mūziķu sastāvi – pirmie uz skatuves kāpj grupa Ainavisti, kuru repertuārā ziemeļnieciskas intonācijas un smalki izstrādās kompozīcijas daudzsološu jauno mūziķu izpildījumā. Turpinājumā skatuvi ieskandina Alaska Dreamers – grupa ar Kristīni Prauliņu priekšgalā, terasē sapulcējušos ļaudis iekustina savos soul ritmos. Gan Alaska Dreamers, gan Ainavisti aizved klausītājus skaistā muzikālā ceļojumā, ko apliecina kārie skatītāji, kas koncertu gribējuši arī paņemt mājās kompaktdiskos.

 

Festivāls noslēdzas ar Evilenas Protektores koncertu Džeza klubā Trompete un jam session – milzīgs skaits mūziķu, klausītāju, īsta ballītes atmosfēra un džezs – nu kā vēl labāk nosvinēt izdevušos festivālu!

 

 

Festivāls „Rīgas Ritmi” atgādina, ka koncertu sērijas notiks arī ziemā un pavasarī.

Bet arī līdz tam – jūti ritmu!


< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Latvijas Radio Adverts Santa