"Rīgas Ritmi 2019" - Pirmā diena

02.07.2019


"Rīgas Ritmi 2019" - Pirmā diena


Ar šarmantās krievu dziedātājas Kristīnas Kovaļovas, virtuozā itāliešu saksofonista Federiko Milones un burvīgo pašmāju meiteņu "Radio Trio" uzstāšanos vakar, 2. jūlijā, "Origo Summer Stage" pie t/c "Origo" tika atklāts jau deviņpadsmitais "Rīgas Ritmi 2019".
 
Abus viesmāksliniekus, kā arī "Radio Trio" meitenes Gabriēlu Zvaigznīti, Madaru Dzintaru-Plušu un Katrīnu Annu Vīganti muzikāli pavadīja "Riga Jazz Quartet" jeb pianists Viktors Ritovs, ģitārists Rihards Goba, basists Andris Grunte un bundzinieks Andris Buiķis.
 
Neskatoties uz mainīgajiem laika apstākļiem, festivāla atklāšanas dubultkoncerts pulcēja daudz skatītāju, apliecinot, ka džezs turpina būt dzīvs un aizraujošs arī 2019. gadā.
 
"Man patīk festivāli, kuros ir ne tikai galvenā koncertzāle, bet arī vairākas mazākas vietas pilsētā," atzina Federiko Milone. "Šis ir viens no tādiem, turklāt ļoti labi noorganizēts. Esmu šeit otro dienu, man ir mēģinājumu telpa un pilnībā skaidrs dienas grafiks, kas man kā māksliniekam ir svarīgi. Un man vispār ļoti patīk Rīgā, šī ir acīmredzami skaista pilsēta, kas ir ļoti atšķirīga no Itālijas pilsētvides.Šodien es spēlēju skaņdarbus, ko iepriekš nezināju, un tas man vienmēr šķiet ļoti interesanti," viņš piebilda par uzstāšanos kopā ar Kristīnu Kovaļovu. "Koncertā ceturtdien džeza klubā ("Trompete") savukārt spēlēšu savu mūziku"
 
Šodien, 3. jūlijā, festivālā "Rīgas Ritmi" Kongresu namā uzstāsies starptautiskā world jazz grupa "Freedoms Trio" un Ņūorleānas funky meistars Džons Klīrijs, džeza klubā "Trompete" skatītājus priecēs igauņu gypsy-jazz trio "Titoks", bet atpūtas parkā "Egle" muzicēs džeza izpildītāju konkursa "Riga Jazz Stage" dažādu gadu uzvarētāju apvienība "Riga Jazz Stage All Stars". Vairāk informācijas rigasritmi.lv.
 
Bildes no festivāla pirmās dienas koncerta skatīt multimediju/fotogaleriju sadaļā!
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Audi Best Music