Pasaules mūzikas supergrupa "Bokante" - nominēti "Grammy" balvai

23.01.2020


Pasaules mūzikas supergrupa "Bokante" - nominēti "Grammy" balvai


Vieni no galvenajiem šā gada festivāla "Rīgas Ritmi" māksliniekiem - pasaules mūzikas supergrupa "Bokante" - nominēti prestižajai "Grammy" balvai. Ikvienam mūziķim kāroto gramofoniņu ieguvēji kļūs zināmi jau 26. janvārī.

Grupa "Bokante" nominēta world music jeb pasaules mūzikas gada labākā albuma kategorijā. Šis gods četrus kontinentus un piecas valstis pārstāvošajam oktetam ticis par savu otro albumu "What Heat". Tajā mūziķi sadarbojas ar starptautiski labi zināmo džeza bigbenda un simfoniskā orķestra hibrīdu "Metropole Orkest", panākot vēl iespaidīgāku world music skanējumu.

Pasaules mūzikas supergrupu "Bokante" nodibināja lielisks amerikāņu basģitārists un komponists Maikls Līgs (Michael League), kurš zināms arī kā pasauslavenās funk un fusion apvienības "Snarky Puppy" dalībnieks. Attiecīgi - "Grammy" apbalvojumu jau rokās paturējis mākslinieks.
 
"Bokante" Gvadelupas kreolu valodā nozīmē "Apmaiņa". Tādējādi tiek uzsvērta grupas kolorīto dalībnieku mijiedarbība un vienam otru papildinošais muzikālais spēks. Gvadelupiešu valoda savukārt izvēlēta tādēļ, ka no šīs Karību reģiona salas nākusi tagad Monreālā, Kanādā, dzīvojošā "Bokante" vokāliste Malika Tiroliena (Malika Tirolien). 
 
Vēl grupā bez Maikla un Malikas darbojas pērn Rīgā ekskluzīvā "Art of Riga Jazz" sērijas koncertā sevi jau spilgti apliecinājušais amerikāņu steel pedal guitar meistars Rūzvelts Koljērs (Roosevelt Collier), vēl divi "Snarky Puppy" spēlējušie ģitāristi Kriss Makvīns (Chris McQueen) un Bobs Lanceti (Bob Lanzetti), afrikāņu sitaminstrumenta džambas virtuozs Vīdijs Braima (Weedie Braimah) no Ganas un vēl trīs perkusionisti - amerikānis Džeimijs Hadads (Jamey Haddad), zviedrs Andrē Ferrari (Andre Ferrari) un japānis Keita Ogava (Keita Ogawa).
 
"Redzēt mūs kā cilvēku grupu no piecām valstīm un četriem kontinentiem, katram ar savu stāstu un izcelsmi, visam tam līdzāspastāvot, lai radītu harmonisku, grūvīgu un dzīvespriecīgu skanējumu, ir vēstījums jau pats par sevi," uzsver grupas līderis Maikls Līgs, tajā pašā laikā piebilstot, ka dzied gan Malika ne tikai par dzīvespriecīgām lietām, bet arī dažādām problēmām mūsdienu sarežģītajā pasaulē.
 
Rīgā grupa uzstāsies ar abu savu albumu - "Strange Circles" un "What Heat" - programmu, uzsildot Latvijas jūliju līdz afrikāniskai muzikālajai temperatūrai. 
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Latvijas Radio Adverts Santa