Festivāls “Rīgas Ritmi 2014” izskanējis!

10.07.2014


Festivāls “Rīgas Ritmi 2014” izskanējis!


No 2. līdz 5.jūlijam Rīgā norisinājās Starptautiskais mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi”, kas šogad atzīmēja savu 14.gadadienu. Kopumā festivālā piedalījās 72 mūziķi no 19 valstīm – ASV, Lielbritānijas, Francijas, Latvijas, Austrālijas, Izraēlas, Kolumbijas, Somijas, Itālijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Austrijas, Brazīlijas, Polijas, Kubas un citām valstīm. Norisinājās 20 koncerti, no kuriem 7 bija bezmaksas. Festivāla koncertus apmeklējuši vairāk kā 8000 klausītāju.
 
Mūzikas cienītājus priecēja gan pasaulē plaši pazīstami mākslinieki, kā sešu “Grammy” balvu ieguvējs, trompetists Randy Brecker īpašā projektā ar Latvijas Radio bigbendu, vairāku “Grammy” balvu nominanti Jeff Lorber Fusion, nepārspējamā Yasmin Levy, kā arī ģitārists Mike Dawes, arfists Edmar Castaneda un bandoneonists Daniele Di Bonaventura.
 
Festivāla norises vietas  – Rīgas Kongresu nams, Origo Summer Stage, Latvijas Radio 1. studija, brīvdabas atpūtas parks “Egle”, kā arī jaunas koncertvietas – Daugavas koncertzāle un džeza mūzikas klubs “Hamlets”.
 
Festivāla jaunākajā koncertvietā, Daugavas koncertzālē virs Triangula bastiona pašā Vecrīgas sirdī, Daugavas krastmalā, trīs dienu garumā norisinājās “Olainfarm Jazz Nights” koncertsērija, un tās ietvaros priekšnesumus sniedza Albare, Smooth Band feat. Diāna Pīrāgs, Dobrek Bistro un Rachel Claudio. 
 
Līdzās koncertiem festivāla laikā norisinājušās arī papildus aktivitātes – meistarklases un showcase programma. Festivāla ietvaros norisinājās sešas meistarklases, ko kopējais garums mērāms 12 stundās, un tās apmeklējuši aptuveni 100 interesentu. Meistarklašu pedagogi – Mike Dawes, Albare, Jeff Lorber, Edmar Castaneda un Rachel Claudio.
 
Festivāls jau sesto reizi organizēja arī showcase programmu, kā mērķis ir prezentēt Latvijas labākos džeza, improvizācijas un pasaules mūzikas izpildītājus producentiem, žurnālistiem un festivālu organizatoriem no vairākām pasaules valstīm. Šogad festivālu showcase ietvaros apmeklēja pārstāvji no Katovicas džeza festivāla Polijā, džeza mūzikas institūta Vācijā, mūzikas industrijas pārstāvji no Igaunijas, mūzikas eksperti no Austrālijas un daudzi citi.
 
 
“Nule kā piedalījos brīnišķīgajā un izcili organizētajā festivālā “Rīgas Ritmi” kopā ar nepārspējamo Latvijas Radio bigbendu. Šie mūziķi ir vienā līmenī ar jebkuru citu šīs planētas bigbendu! Katra no sekcijām spēlēja un skanēja lieliski , svingojoša ritma sekcija un efektīvas solo partijas, neviena vāja punkta!” – Randy Brecker
 
Lielisks festivāls – labākā pieredze, kāda man ir bijusi..” - Mike Dawes
 
“Mēs ar pavadošo grupu esam sajūsmā par koncertu festivālā “Rīgas Ritmi”. Tas ir bijis viens no mūsu labākajiem koncertiem, un ceram, ka arī skatītāji to izbaudīja tikpat ļoti, kā mēs. Ceram atgriezties Rīgā vēl kādreiz!" - Yasmin Levy
 
Paldies visiem klausītājiem, skatītājiem, atbalstītājiem, sponsoriem un arī palīgiem - tiekamies nākamajā festivāla koncertu sērijā jau rudenī!
 
 
Jūti ritmu!

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Latvijas Radio Adverts Santa