Harizmātiskais arfists Edmar Castaneda!

14.05.2014


edmar-castaneda


Edmars Kastaņeda (Edmar Castaneda) ir Ņujorkā dzīvojošs kolumbietis, kas kļuvis pasaulslavens pateicoties savai oriģinālajai un virtuozajai arfas spēlei. Viņa mūziku raksturo krāšņs afrikāņu, brazīļu, tango, flamenko ritmu sajaukums, taču, kā atzīst pats Kastaņeda: „To nav iespējams piedēvēt konkrētam mūzikas stilam, jo manis radītā mūzika neiekļaujas nekādos rāmjos.”
 
 
Kastaņeda arī ir atklājis jaunu, paša radītu mūzikas stilu joropo, kas apvieno valša un ibēriešu 18. gadsimta mūziku kombinācijā ar afrikāņu tradicionālās mūzikas motīviem, kopumā radot fascinējošu stilu sajaukumu. Viņa meistarību raksturo īpaši izkopts spēlēšanas stils, kas ļauj vienlaicīgi spēlēt melodiju un basu. Tādēļ arī nav grūti izskaidrojams, kādēļ klausītājus pārsteidz Edmara virtuozā arfas spēle – ar savu pirkstu veiklību viņš panāk iespaidu, ka skaņdarbu spēlētu orķestris. „Ar savu kreiso roku es spēlēju basu, bet ar labo – melodiju un harmoniju. Ja aizver acis un klausās, rodas sajūta, ka vienlaicīgi tiktu spēlēti divi vai trīs instrumenti,” skaidro Kastaņeda.
 
 
Simfoniskās skaņas pilnība, straujas akordu maiņas apvienojumā ar daudzpusīgu talantu un valdzinošu harizmu ir tas, kas padara Kastaņedu tik unikālu un ļauj iekarot klausītāju sirdis visā pasaulē. Viņa mūzika pārkāpj jebkādas robežas, mainot priekšstatu par to, kādu skanējumu iespējams gūt no arfas. Kastaņeda pārliecina, ka iespējams gandrīz viss. 
 
 
Edmara talants ir neizmērojams, un viņa daudzpusīgums un aizraujošā mūziķa harizma ir izcēlusi arfu no ēnas –
viņš ir kļuvis par vienu no oriģinālākajiem Ņujorkas māksliniekiem.” - Paquito D’Rivera
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy