Īpašās atmosfēras programma - „Olainfarm Jazz Nights”

01.06.2016


Īpašās atmosfēras programma - „Olainfarm Jazz Nights”


Jau trešo gadu pēc kārtas festivāla „Rīgas Ritmi” apmeklētājiem tiek piedāvāta īpaša koncertu sērija „Olainfarm Jazz Nights”. Intīma atmosfēra un izcila mūzika – tas viss trīs vakarus pēc kārtas Mūzikas namā DAILE. Šogad šajā koncertu sērijā iekļauti izcili mākslinieki no Brazīlijas, Čīles un Francijas.
 
 
Atklājot šo programmu, 30.jūnijā klausītājus priecēs Lizas Rosas (Liz Rosa) kvartets no Brazīlijas. Liza Rosa piesaista klausītāju un mūzikas kritiķu uzmanību ar klasisku skaņdarbu oriģinālām interpretācijām. Lizas Rosas skanējums nojauc muzikālās robežas, apvienojot dažādas ietekmes gan no amerikāņu džeza mūzikas, gan arī no brazīliešu mūzikas intonācijām. Kopā ar dziedātāju uz skatuves kāps izcili mūziķi – Mišaels Pipokinja (Michael Pipoquinha), Kaine Kavalkanče (Caina Cavalcante) un Fransuā Arkanžo (Francois Archanjo).
 
Koncertprogrammu 1.jūlijā turpinās pārsteidzošais džeza mūzikas atklājums no Čīles – Kamilla Meza (Camila Meza). Viņā apvienojas gan lieliska dziedātāja, gan arī ģitāriste, kas arī pati raksti savas dziesmas un veido aranžējumus. The New York Times mūziķi raksturo šādi – Kamilla Meza savā mūzikā demonstrē vienlaikus vieglumu un dziļumu – spilgts, tīrs vokālais tembrs kontrastē ar pirmšķirīgās grupas radīto kņadu un rosību. Viņas improvizācija gan uz elektriskās, gan akustiskās ģitāras ir atzinības vērta.
 
1. jūlija vakaru noslēgs daudzsološie „Coolmans Report” – blues-fusion grupa no Latvijas, kuras sastāvā spēlē četri prestižās Berklee College of Music audzēkņi – Rihards Kolmanis,  Elvis Artūrs Lintiņš, Sintija Grigorjeva un Pēteris Žīle. Grupa koncertējusi gan Eiropā, gan ASV, kā arī sadarbojusies ar tādiem pasaulē zināmiem mūziķiem kā Angela Brown, Shanna Waterstown, Eugene „Hideaway” Bridges un daudziem citiem.
 
„Olainfarm Jazz Nights” kulminācijā 2.jūlijā klausītāji varēs baudīt ekstravagantās franču grupas „Paris Combo” daudzveidīgo skanējumu. Grupa savu mūzikas stilu nodēvējusi par French pop-jazz-world hybrid, demonstrējot, cik daudzveidīgs un rāmjos neieliekams ir viņu muzikālais materiāls.
 
Festivāls „Rīgas Ritmi 2016” šogad norisinās jau sešpadsmito reizi. Šogad 4 dienu garumā no 29.jūnija līdz 2.jūlijam festivāls piedāvā vairāk kā 20 koncertus 5 koncertvietās. Paralēli aktīvajai koncertu programmai, norisināsies arī 7 meistarklases Latvijas Radio 1.studijā. 
 
Krāšņs čigānu džeza, svinga, kabarē un popa sajaukums. – George Harris, „Jazz Weekly”
 
 
Biļetes pieejams visās „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī mūzikas namā DAILE
 
 
Jūti ritmu!
 
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Audi Best Music