Izkanējis Andromeda Mega Express Orchestra koncerts

28.11.2013


Izkanējis Andromeda Mega Express Orchestra koncerts


28. novembrī Berlīnes kosmiskā bigbenda Andromeda Mega Express Orchestra koncerts bija tikpat neparedzams un mainīgs kā pati ceturtdiena – spēcīgās muzikālās brāzmas nomainīja vieglas un līganas melodijas. Arfas un flautu maģiskās skaņas bija kā negaidīti saules stariņi, kas lauzās cauri dārdošajiem bungu mākoņiem. Un publikas reakcija pēc katra skaņdarba kļuva skaļāka un vētraināka.
 
 
Ne velti festivāla „Rīgas Ritmi” mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns, atklājot kocertu, teica: „Tas nav ne bigbends, ne orķestris, ne grupa – tas ir visa apvienojums un vēl vairāk!
 
Koncerta sākumā diriģents Daniel Glatzel skatītājus iepazīstināja ar mūziķiem, kas, gaismas objektu ieskauti, atklāja koncertu ar dziesmu par daudzstāvu mājām, šādā veidā raksturojot mūziķu un instrumentu izkārtojumu uz skatuves. Apvienība turpināja ar citiem skaņdarbiem no albumiem „TakeOff!” un „BUM BUM”, un atskaņoja vēl nebijušus skaņdarbus no ieraksta, kas tiks izdots tikai 2014. gada februārī. Orķestris spēlēja nopietnu mūziku, tomēr neaizmirsa iepīt kādu joku un iesaistot skaņdarbu tapšanā arī publiku. Orķestra izpildītie skaņdarbi bija gan improvizācijas, gan arī iepriekš gatavoti skaņdarbi.
 
 
Šis festivāla „Rīgas Ritmi” ziemas koncerts bija piesaistījis lielu jauniešu auditorijas uzmanību. Publika pavadīja orķestri ar sajūsmas saucieniem un vētrainiem aplausiem un pēc koncerta atzina, ka tas ir bijis „kaut kas vēl neredzēts”, „krāsains”, „jautrs” un pat „garšīgs”.
 
 
Pats 18 mūziķu orķestris, kas paši sevi sauc par „skaņu laboratoriju”, pateicās skatītājiem par atsaucību, atzīstot, ka latvieši ir ļoti draudzīgi un laipni, kā arī novērtēja Rīgas skaistumu.
 
 
Kosmiskā orķestra koncerts ir izskanējis, un festivāls „Rīgas Ritmi” gatavojas jau nākamajam projektam – pasaules slavenā „Pat Metheny Unity Group” koncertam Rīgā, 2014. gada 26. aprīlī!
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Audi