Izziņota festivāla "Rīgas Ritmi 2020" pilnā programma

19.06.2020


Izziņota festivāla "Rīgas Ritmi 2020" pilnā programma


Izziņota pilnā programma starptautiskajam improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivālam “Rīgas Ritmi 2020”, kas šogad atzīmē 20 gadu jubileju. 
 
Muzikālajā brīvdabas restorānā “Nekādu problēmu”, Kaļķu ielā 1a, 2. jūlijā pulksten 20.00 uzstāsies neparastais ģitārists Reinis Jaunais ar grupu, piedāvājot koncertprogrammas “Zeme”' pirmatskaņojumu, kas būs vasaras beigās gaidāmā septītā albuma priekšvēstnesis. Jaunais ir pasaules apceļotājs, kurš mēdz sniegt līdz pat 250 koncertiem gadā un ir uzstājies vairāk kā 40 pasaules valstīs. Festivālā “Rīgas Ritmi” viņš uzstāsies kopā ar čellisti Ernu Daugavieti, basistu Ivaru Štubi un bundzinieku Ernestu Mediņu.
 
Savukārt pulksten 21.30 “Nekādu problēmu” apmeklētājus priecēs dziedātājas Dināras Rudānes kvintets, kurā muzicē saksofonists Gints Pabērzs, pianists Artjoms Sarvi, basists Edvīns Ozols un bundzinieks Artis Orubs. Dināra Rudāne ir ļoti plaša diapazona spēcīgas balss īpašniece, kura muzicējusi gan roka un popa, gan operas un džeza žanros. Festivālā Dināra piedāvās gluži svaigu dziesmu programmu.
 
Vēl 2. jūlijā pulksten 21.00 džeza bārā “Trompete”, Peldu ielā 24, uzstāsies Latvijā dzīvojošais somu pianists Tuomo Usitalo, kuram pievienosies basists Jānis Rubiks un bundzinieks Ivars Arutjunjans. Tuomo Usitalo ir godalgots pianists, komponists, aranžētājs un pedagogs. Izdevis albumus kā līderis un piedalījies daudzos citu mākslinieku albumos, viņš paspējis nostiprināties pat uz Ņujorkas džeza skatuves un turpina koncertēt starptautiskā mērogā gan kā līderis, gan kā muzikālo projektu dalībnieks.
 
3. jūlijā pulksten 20.00 uz “Nekādu problēmu” savus cienītājus aicinās ģitārists Rihards Lībietis ar grupu jeb “Rihards Lībietis Orchestra”, kurā muzicē vēl viens ģitārists – Gints Smukais, basists Jānis Polis, čelliste Erna Daugaviete un perkusionists Matīss Repsis. “Rihards Lībietis Orchestra” ir kvintets, kas izpilda instrumentālu, dinamisku pasaules mūziku, tajā savienojot ietekmes no Āfrikas, Tuvo Austrumu un Latvijas folkmūzikas ar inspirācijām no blūza un džeza. Grupa izveidojusies 2015. gadā un līdz šim izdevusi trīs albumus.
 
Pulksten 21.30 “Nekādu problēmu” uzstāsies dziedātāja Rūta Dūduma, kuru muzikāli pavadīs pianists Jānis Ķirsis, ģitārists Rihards Goba, basists Jānis Rubiks un bundzinieks Krišjānis Bremšs. Rūta Dūduma ir džezīgas, labi izkoptas balss īpašniece. Ne velti viņa ir vairāku starptautisku vokālās mākslas konkursu laureāte. Tajā skaitā 2013. gadā ieguvusi 1. vietu vokālistu konkursā “Nõmme Jazz” (Igaunija) un 3. vietu starptautiskajā džeza mākslinieku konkursā “Riga Jazz Stage 2018”. Festivālam tiek gatavota muzikāli raiba programma no Rahmaņinova līdz etnodžezam.
 
Džeza bārā “Trompete” 3. jūlijā pulksten 21.00 muzicēs pianists Edgars Cīrulis ar domubiedriem. Viņš ir gan džeza pianists, gan komponists un aranžētājs. Mācījies Rīgas 1. mūzikas vidusskolā, Latvijas Mūzikas akadēmijā un Olborgas Karaliskajā mūzikas akadēmijā Dānijā, spēlējis latviešu eksperimentālajā džeza grupā “Ainavisti”, kā arī apvienībās “Eguanimity Trio” (Latvija) un “Skagerrak” (Dānija). Izdevis lielisku mūziku, literatūru un vizuālo mākslu apvienojošu albumgrāmatu ar savu jaunāko, starptautisko projektu “Aisma”. 
 
4. jūlijā “Nekādu problēmu” pārņems visīstākā ballītes atmosfēra, jo tur uzstāsies atraktīvākā Latvijas džezfanka grupa “Very Cool People”. Pulksten 20.00 uz skatuves kāps grupas pamatsastāvs: ģitārists Elvijs Grafcovs, taustiņinstrumentālists Māris Vitkus, basists Jānis Olekšs, trompetists Oskars Ozoliņš, saksofonisti Māris Jēkabsons un Kristaps Lubovs, tromboniste Laura Rozenberga un bundzinieks Andris Buiķis. 
 
Savukārt pulksten 21.30 “Very Cool People” pievienosies spēcīgas balss un nerimstošās enerģijas īpašniece Aija Andrejeva, lai piedāvātu ekskluzīvu un jau desmit gadus auklētu dziesmu programmu “Tribute to Janis Joplin”, kas būs veltījums 50. gadadienā kopš Dženisas aiziešanas citā saulē. 
 
Džeza bārā “Trompete” pulksten 21.00 uzstāsies īpaši festivālam radīts projekts “Riga Jazz Stage Talents”, kurā piedalās trīs starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage” finālisti – pianists Atis Andersons, vokāliste Santa Šillere un bundzinieks Kaspars Kurdeko, kā arī pieredzējušais basists Pēteris Liepiņš.
 
Savukārt 5. jūlijā pulksten 19.00 Ciemupes estrādē jau piekto gadu norisināsies festivāla “Rīgas Ritmi” satelītpasākums, kurā šoreiz uzstāsies dziedātāja Una Stade ar kvintetu jeb somu pianistu Tuomo Usitalo, saksofonistu Denisu Paškeviču, basistu Edvīnu Ozolu un bundzinieku Ivaru Arutjunjanu.
 
Visos festivāla “Rīgas Ritmi 2020” vasaras pasākumos ieeja būs bezmaksas.
 
Kā zināms, festivāla lielkoncerti šogad notiks gada nogalē VEF kultūras pilī. 19. novembrī īpašu veltījumu festivāla jubilejā piedāvās Maestro Raimonds Pauls, kurš ar savu trio izpildīs pavisam svaigu džeza programmu “Pastaiga pa Rīgu”. 
 
10. decembrī turpat būs skatāma leģendārā amerikāņu producenta Kvinsija Džonsa menedžmenta kompānijas dāvana festivāla jubilejā – popdžeza un soulmūzikas jaunās zvaigznes Klārka Bekhema (Clark Beckham) uzstāšanās. Dienu vēlāk viņš koncertēs arī sērijā “Olainfarm Jazz Nights” klubā “Kaļķu vārti”, kur muzicēs arī talantīgais latviešu ģitārists Gints Smukais.
 
Savukārt 13. decembrī VEF kultūras pilī vasarīgas saules sajūtu Latvijas skatītājos atgriezīs Kubas džeza zvaigzne Roberto Fonseka (Roberto Fonseca), kopā ar populāro kubiešu R&B dziedātāju un hiphopa mākslinieci Danaju Suarezu (Danay Suarez).   
 
Biļetes uz festivāla “Rīgas Ritmi” 20 gadu jubilejas gada noslēguma koncertiem iespējams iegādāties bilesuserviss.lv. 
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy