James Morrison un Latvijas Radio bigbends “Mare Balticum”

28.11.2014


James Morrison un Latvijas Radio bigbends “Mare Balticum”


Šodien plkst. 19.00 Rīgas Kongresu namā pirmatskaņojums unikālai koncertprogrammai “Mare Balticum” ar Latvijas Radio bigbenda un austrāliešu multi-instrumentālista James Morrison piedalīšanos. 

 
"Mare Balticum" programmu veido skaņdarbi, kuru komponists un aranžētājs ir džeza guru un trompetes virtuozs Džeimss Morisons (James Morrison). Darbi tapuši iespaidojoties no latviešu tautasdziesmām un folkloras. Džeimss Morisons ir sagatavojis aranžējumus tādām labi zināmām latviešu tautasdziesmām kā „Auga, auga rūžeņa”, „Kas dārzā”, „Upe nesa ozoliņu”, „Tumša nakte, zaļa zāle”, „Pūt, vējiņi!” un citām – kopumā tie ir 12 skaņdarbi, kas tiks izpildīti kopā ar Latvijas Radio bigbendu.
 
Koncerts tiks ierakstīts, un ierakstu Morisons ņems līdzi uz Austrāliju, lai tur pēc apstrādes studijā, tiktu izdots jauns albums ar jaunām latviešu tautasdziesmu melodiju interpretācijām.
 
 
Multi-instrumentālists Džeimss Morisons pārvalda visdažādākos instrumentus — trombonu, flīgelhornu, saksofonu, klavieres un kontrabasu — tomēr vislabāk pazīstams kā džeza trompetists. Morisons uzstājies kopā ar Londonas simfonisko orķestri, kā arī īpašos koncertos Karalienei Elizabetei II, līdzās tam — par nopelniem mūzikā apbalvots ar Austrālijas goda ordeni. 2013.gadā Morisons diriģējis pasaules lielāko orķestri 7224 dalībnieku sastāvā. 
 
Projekts tapis sadarbībā ar “Riga 2014” un ir tās programmas notikums.

Koncerta tiešraide būs dzirdāma arī Latvijas Radio Klasikas programmā plkst. 19:00.
 
Rīt Džeimss Morisons kopā ar bigbendu viesosies arī Latgalas vēstniecībā "GORS" Rēzeknē.

 
Nenoguli labu koncertu!

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Audi