Leģendārais mūziķu sastāvs “Pat Metheny Unity Group”!

23.04.2014


Leģendārais mūziķu sastāvs “Pat Metheny Unity Group”!


26. aprīlī, sestdien, plkst. 19.00, Rīgas Kongresu namā Eiropas koncertturneju uzsāks 20 Grammy balvu ieguvējs Pat Metheny ar  apvienību “Pat Metheny Unity Group”, prezentējot jauno mūzikas albumu “KIN (←→)”!

Apvienības koncerts solās būt neatkārtojams, jo uz Rīgu tā vedīs līdzi 15 cilvēku tehnisko sastāvu, kā arī jaunākās skaņu sistēmas un instrumentus – grupa ceļo ar 2 pilnām kravas automašīnām! “Pat Metheny Unity Group” uzstāšanās solās būt akustiski sarežģīta, klasiska un neparasta, tai pat laikā esot arī moderna. Grupas jaunpienācējs Giulio Carmassi koncerta laikā vien spēlēs 12 mūzikas instrumentus, kā arī uzstāsies kā vokālists.

 

Kāds klausītājs par sastāva neseno koncertu Ņujorkā: “Esmu redzējis grupu uzstājamies jau vairāk nekā 12 reizes, bet šis sastāvs pilnībā pārspēja jebko, ko biju iecerējis redzēt. Šie puiši mani pārsteidza.”

 

Pat Metheny ģitārspēles paraugstunda: https://www.youtube.com/watch?v=lUFGXFrKhNk

 

 

“Potter un Metheny saskaņa uz skatuves ir gandrīz telepātiska” – Jazz Weekly

 

Grupas līderis Patrick Bruce „Pat” Metheny ir amerikāņu džeza ģitārists, komponists un „Pat Metheny Unity Group” dibinātājs. Metīnī ir 20 „Grammy” balvu laureāts 10 dažādās kategorijās. Prestižo balvu klāstu papildina neskaitāmas uzslavas „DownBeat” kritiķu un „JazzTimes Magazine” lasītāju aptaujās, topu virsotnes prestižajā džeza žurnālā „All About Jazz”, „Billboard” un daudz citu dažādu nomināciju un balvu. Savukārt, Pat Metheny Unity Band, no kuras veidojusies Unity Group, ir vienīgā grupa Grammy balvu pasniegšanas vēsturē, kas ieguvusi septiņas balvas par septiņiem albumiem pēc kārtas. Metīnī arī ir viens no tikai 4 džeza ģitāristiem, kurš kopš 1957. gada ir iecelts prestižajā „Downbeat Hall of Fame” (leģendārā mūzikas žurnāla „Downbeat” mūziķu slavas zālē).

 

 


< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy