Jau šodien festivāla „Rīgas Ritmi 2014” atklāšanas koncerts!

02.07.2014


Jau šodien festivāla „Rīgas Ritmi 2014” atklāšanas koncerts!


Trešdien, 2. jūlijā,  plkst. 17:00 Stacijas laukumā uz Origo Summer Stage skatuves notiks festivāla „Rīgas Ritmi’ atklāšanas koncerts.

Šogad jau četrpadsmito reizi Latvijas galvaspilsētā notiek viens no apmeklētākajiem mūzikas festivāliem „Rīgas Ritmi”! 2.jūlijā plkst. 17:00 festivāla atklāšanas koncertā uz Origo Summer Stage skatuves kāps ne tikai pašmāju džeza izpildītāji un vokālistes Rūta Dūduma un Kristīne Prauliņa, bet arī Diksīlends. Atklāšanas koncerta pārsteigums – virtuozais ģitārists Mike Dawes, kurš atpazīstams, pateicoties savai meistarīgajai fingerstyle ģitārspēlei. Ieeja atklāšanas koncertā ir bezmaksas.

 

Kristīne Prauliņa ir starptautiskā džeza mākslinieku konkursa "Riga Jazz Stage 2014" Grand Prix ieguvēja un Rūta Dūduma – šī konkursa fināliste. Kopā ar džeza vokālistēm uz skatuves kāps Riga Jazz Quartet, kā sastāvā apvienojušies pianists Viktors Ritovs, sitaminstrumentu meistars Artis Orubs, jaunais ģitārists Rihards Goba, džeza, funk un swing mūzikas projektu basists Edvīns Ozols, kā arī – saksofonists Gints Pabērzs. Savukārt Diksilends ar pavisam nelielām variācijām šādā sastāvā satikušies aizpērn, lai ieskaņotu muzikālās laikmeta ainiņas kinofilmai "Sapņu komanda 1935", kas pirmizrādi piedzīvoja 2012.gadā.

 

Kā jau ziņots iepriekš festivāls „Rīgas Ritmi” norisināsies no 2. līdz 5.jūlijam ar koncertiem Rīgas Kongresu namā, atpūtas parkā „Egle”, Daugavas koncertzālē un džeza klubā „Hamlets”. Latvijā uzstāsies vēl neredzēti un nedzirdēti izpildītāji, piemēram, pārsteidzošs džeza arfas mākslinieks no Kolumbijas – Edmar Castaneda, Itālijas džeza dārgumi Paolo Fresu un Daniele Di Bonaventura, ģitāras virtuozs no Lielbritānijas Mike Dawes. Pirmo reizi Rīgā viesosies slavenā smooth jazz apvienība Jeff Lorber Fusion. Neaizmirstamu fado, ladino un flamenko mūzikas koncertu sniegs Yasmin Levy, kā arī mūsu pašu Latvijas Radio bigbends kopā ar izcilo trompetistu Randy Brecker. Kā nekad iepriekš festivāla programmu rotā sevišķi daudz džeza lēdiju – jau minētā Yasmin Levy no Izraēlas, Rachel Claudio no Francijas, Austrijas uzlecošā zvaigzne Susana Sawoff un mūsu pašu džeza dāmas Inga Bērziņa, Rūta Dūduma, Diāna Pīrāgs un konkursa Riga Jazz Stage 2014 Grand Prix ieguvēja Kristīne Prauliņa. Neiztrūkstoša festivāla "Rīgas Ritmi" sastāvdaļa – meistarklases – arī šogad aicina pieteikties mūzikas entuziastus un interesentus  Mike Dawes, Albare, Jeff Lorber, Rachel Claudio un Edmar Castaneda vadītajās meistarklasēs! 

 


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Audi Best Music