Jau šodien Rīgā norvēģu džeza dīva Kristina Asbjornsena

02.12.2016


Jau šodien Rīgā norvēģu džeza dīva Kristina Asbjornsena


 Latvijas Radio 1. studijā koncertu sērijā “Art of Riga Jazz”  norvēģu džeza dziedātāja un komponiste Kristina Asbjornsena (Kristin Asbjørnsen) duetā ar Gjermundu Silsetu (Gjermund Silset).

 

 

Asbjornsenai, kuru Radio France” nodēvējis par vienu no Eiropas oriģinālākajām mūsdienu balsīm, piemīt ekstravagants stils, kas guvis plašu starptautisku atzinību gan no klausītājiem, gan kritiķiem. Tas apvieno džeza, spiričuelu, afrikāņu un pasaules mūzikas tradīcijas. Viņas balss skanējums ir bagāts ar kontrastiem un dinamiku - no melanholijas līdz spēcīgai enerģijai.

 

 

Rīgā Asbjornsenu dzirdēsim kopā ar basistu Silsetu, izpildot populārākās dziesmas gan no mākslinieces pēdējā albuma “I’ll Meet You in the Morning” (2013), gan no agrāko gadu repertuāra. Koncertā leģendārajā Latvijas Radio 1. studijā savīsies “soul” mūzika, afroamerikāņu gospeļi, Rietumāfrikas deju ritmi, Ziemeļvalstu laikmetīgais džezs un apcerīga garīgā mūzika.

 

 

Latviešu džeza vokāliste un pasniedzēja Inga Bērziņa atzīst, Asbjornsenas mūzika aizved bagātīgā pārvērtību ceļojumā, kur sastopas norvēģu un afrikāņu skaņu krāsas: “Īpaša balss, kas pārsteidzoši mainās no trausli dzidras uz Janis Joplin (Dženisas Džoplinas) balss efektam radniecisku skaņveidi. To novērtēs pasaules mūzikas cienītāji un visi, kas mūzikā meklē atkāpšanos no tradicionālā”.

 

“Viņas interpretācijas ir tik smalki veidotas, tik maigas un reizē spēcīgas, ka tās gandrīz vai izraisa sāpes. Asbjornsenas siltajā, smalki strukturētajā balss skanējumā un metāliskajā ģitāras tembrā afroamerikāņu spiričueli iegūst dziļu intimitāti, kas aizkustina un apreibina,” raksta norvēģu laikraksts “Dagens Næringsliv”.

 

 

Asbjornsena darbojusies grupās "Kvitretten", "Dadafon" un "Krøyt", kā arī strādājusi ar starptautiski atzīto pianistu Tord Gustavsen (Tordu Gustavsenu) un "Nymark Collective". 2010. gadā devusies Dienvidāfrikas koncerttūrē ar „Grammy” balvas ieguvējiem "a capella" grupu "Ladysmith Black Mambazo".

 

 

Asbjornsenas galvenie apbalvojumi:

 

 

  • Platīna disks par albumu “Wayfaring Stranger - A Spiritual Songbook”
  • “Spellemannprisen” balva (norvēģu ekvivalents “Grammy”) un “Babel Med Mondomix Award” par albumu “The Night Shines Like the Day”
  • “Konon Prize” balvu par labāko filmu mūziku

 

 

Biļetes uz koncertu pieejamas http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/12118.

Biļešu cena  - 25 Eur. Sēdvietu skaits ierobežots.

 

 

„Art of Riga Jazz” – māksla būt unikālam un uzrunāt mūzikas valodā. To demonstrēs katrs festivāla „Rīgas Ritmi” organizētās ziemas koncertu sērijas „Art Of Riga Jazz” mūziķis.

 

 

Nenoguli labu koncertu!

 


< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Latvijas Radio Adverts Santa