“Rīgas Ritmi” saņem Eiropas festivālu asociācijas kvalitātes zīmi

20.05.2021


“Rīgas Ritmi” saņem Eiropas festivālu asociācijas kvalitātes zīmi


 
Novērtējot māksliniecisko programmu un organizatoriskās kvalitātes, kā arī nozīmību starptautiskajā apritē, Eiropas festivālu asociācija atkārtoti piešķīrusi festivālam “Rīgas Ritmi” prestižo kvalitātes zīmi “EFFE Label”. 
 
EFFE jeb “Europe for Festivals, Festivals for Europe” ir Briselē bāzēta Eiropas festivālu asociācijas programma, ko atbalsta Eiropas Komisija un Eiropas Parlaments. “EFFE Label” piešķiršanu izvērtē starptautiska ekspertu grupa, vērtējot dažādus festivāla kvalitātes standartus. “EFFE Label” garantē festivāla iekļaušanu Eiropas festivālu tīklā FestivalFinder.eu, kas sniedz informāciju labas mūzikas cienītājiem un masu medijiem par pasākumiem 45 Eiropas valstīs. 
 
Tikmēr starptautiskā improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi” tradīcijas turpinās un tā 21. izlaidums norisināsies no 1. līdz 3. jūlijam, piedāvājot ārzemju zvaigžņu un vietējo mākslinieku koncertus. Tie iecerēti gan VEF Kultūras pilī un mūzikas namā "Daile", gan “Jersika Stage” mākslas centrā “Noass” uz AB dambja, kā arī fon Stricka villas kvartālā. 
 
Šogad uz festivāla galvenajām skatuvēm sagaidāma jaudīgā globālās mūzikas supergrupa “Bokanté”, jaunā flamenko stilistikā muzicējošais spāņu saksofonists un dziedātājs Antonio Lizana, lietuviešu modernā džeza meistari “Shinkarenko Jazz 4N” kopā ar kolorīto dziedātāju Nedu, latviešu pianists Kristaps Vanadziņš ar saviem muzikālajiem draugiem, ieskaitot spēcīgās balss īpašnieci Ievu Kerēvicu, kā arī “Riga Jazz Allstars” kopā ar pianistu Viktoru Ritovu un jauno dziedātāju Saiju Paulu.
 
Mākslas centrā “Noass” uz AB dambja darbosies “Jersika Stage”, kur norisināsies publiski pieejamas Latvijas mākslinieku koncertskates, kas tiks prezentētas arī mūzikas industrijas profesionāļiem no ārvalstīm. Savukārt fon Stricka villas kvartālā sadarbībā ar mākslas telpu “M/Darbnīca” iecerēta gan īpaša programma, gan “Rīgas Ritmi 2021” oficiālās jam sesijas.
 
Notiks arī festivāla galveno zvaigžņu vadītas meistarklases, par kurām vēl tiks ziņots.
 
“Rīgas Ritmi 2021” organizētāji Mūsdienu mūzikas centrs izsaka pateicību festivāla atbalstītājiem: Latvijas Republikas Kultūras ministrijai, Rīgas domei, LIAA, VKKF, A/S “Tele 2”, ASV vēstniecībai, Spānijas Karalistes vēstniecībai, Itālijas Republikas vēstniecībai, lidsabiedrībai “Turkish Airlines” un “Forum Auto”.
 

 


< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Audi