Koncertsērijas Art of Riga Jazz koncerti būs skatāmi arī tiešraidē!

14.10.2020


Koncertsērijas Art of Riga Jazz koncerti būs skatāmi arī tiešraidē!


Improvizācijas un džeza mūzikas koncertsērijas “Art of Riga Jazz” 16., 23. un 31. oktobrī Latvijas Radio 1. studijā paredzētie poļu dziedātājas Judyta Pisarczyk un latviešu taustiņinstrumentālista Ata Andersona kvarteta, vācu taustiņinstrumentālista un eksperimentētāja Ralf Schmid un prominentā itāļu jaunā džeza kvarteta “XY Quartet” koncerti būs skatāmi arī interneta tiešraidē.
 

Video straumējums no koncertu norises vietas būs skatāms, iegādājoties piekļuves kodu biļešu tirdzniecības lapā bilesuserviss.lv. Tiešraides koda cena ir EUR 10. Lai arī šāda prakse tiks izveikta pirmoreiz, organizētāji garantē gan labu attēla, gan, kas nav mazsvarīgi, arī skaņas kvalitāti.

 

“Ierasti esam izvairījušies no koncertu straumēšanas internetā, uzskatot, ka pilnvērtīgu muzikālo baudījumu klausītājs spēj gūt tikai atrodoties klātienē mākslinieka uzstāšanās laikā,” saka koncertsērijas mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns. “Taču, ņemot vērā koronavīrusa izraisītos ierobežojumus, esam nolēmuši ļaut lielisko poļu, vācu un itāļu, kā arī pašmāju mākslinieku, uzstāšanos redzēt un dzirdēt plašākam klausītāju lokam, ne tikai tiem laimīgajiem 50, kuri varēs koncertus apmeklēt klātienē.”

 

16. oktobrī pulksten 19.00 Latvijas Radio 1. studijā uzstāsies Judyta Pisarczyk, kura ir mūsdienīga džeza vokāliste, studē Katovices Mūzikas akadēmijā un kopā ar savu kvartetu izpilda gan pašas sacerētus skaņdarbus, gan džeza klasikas interpretācijas. Starptautiskā džeza izpildītāju konkursa “Riga Jazz Stage 2019” laureāte Rīgā koncertēs kopā ar vēl vienu šā konkursa laureātu – latviešu taustiņinstrumentālistu Ati Andersonu, kurš ir gan pianists, gan “Hammond” ērģeļu pārzinātājs un komponists. Viņiem pievienosies arī latviešu bundzinieks, vēl viens “Riga Jazz Stage” laureāts Andris Buiķis un basists Toms Poišs, kā arī kvarteta piedāvātās programmas īpašais viesis – pieredzējušais ģitārists Artūrs Kutepovs. Tiešraides biļetes nopērkamas šeit.

 

23. oktobrī pulksten 19.00 Latvijas Radio 1. studijā neparastu muzikālo performanci piedāvās vācu taustiņinstrumentālists un eksperimentētājs Ralf Schmid. Mūziķis, kurš divus “Steinway & Sons” flīģeļus spēlē ar speciālu elektronisko ierīču palīdzību, vadot tās ar sensoru cimdos ievilktu roku kustībām. Viņš pats to dēvē par koncertprojektu “Pyanook”, ko beļģu mūzikas žurnāls “Crescendo Magazine” nodēvējis par “vadošo klaviermūziku 21. gadsimtā”. Ralfs studējis klasisko klavierspēli, džeza kompozīciju un filmu mūziku Štutgartē, Ņujorkā un Losandželosā, sadarbojies ar dažādiem mūziķiem, ieskaitot tādus amerikāņu dižgarus kā Michael Brecker, Whitney Houston, Herbie Hancock un Natalie Cole, kā arī bigbendiem un orķestriem visā pasaulē. Tiešraides biļetes nopērkamas šeit.

 

31. oktobrī pulksten 18.00 Latvijas Radio 1. studijā savu muzikālo kosmosu piedāvās viena no itāļu jaunā džeza skatuves atzītākajām grupām “XY Quartet”. Četri izdotie albumi un neskaitāmi koncerti gan dzimtenē, gan ārvalstīs ļāvuši gūt panākumus starptautiskajās džeza cienītāju aprindās, bet itāļu mūzikas žurnālam “Musica Jazz” nodēvēt kvartetu par “vienu no labākajām itāļu grupām”. Tā tika dibināta pirms desmit gadiem, un grupas sastāvā apvienojušies saksofonists Nicola Fazzini, basists Alessandro Fedrigo, vibrafonists Saverio Tasca un bundzinieks Luca Colussi. Visi kopā rada oriģinālu, aizraujošu un novatorisku mūziku, izmantojot dažādas muzikālās un mākslinieciskās valodas un piedāvājot mūsdienīgus aranžējumus, brīvi plūstot starp džezu un laikmetīgo mūziku. Tiešraides biļetes nopērkamas šeit.

 

Vēl atlikušas arī dažas klātienes koncertbiļetes, kas arīdzan nopērkamas interneta lapā bilesuserviss.lv.

 

Koncertsērijas organizētāji atgādina, ka koncertu apmeklētājiem jāpārliecinās, vai iegādātā biļete ir personalizēta. Ja tas nav izdarīts, tad bilesuserviss.lv lapā jāievada visa nepieciešamā informācija. Apmeklējot pasākumu, kopā ar biļeti nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Šī informācija var tikt izmantota, lai izsekotu Covid-19 inficēšanās gadījumus, ja tādi tiktu konstatēti.

 


< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy