Koncertu sērija “Art of Riga Jazz” šogad sāksies ar trio “Phronesis” meistarklasi

16.11.2018


Koncertu sērija “Art of Riga Jazz” šogad sāksies ar trio “Phronesis” meistarklasi


 

Koncertu sērija  “Art of Riga Jazz” startēs jau 30.novembrī ar angļu džeza trio “Phronesis” uzstāšanos Latvijas Radio  1. studijā. Taču vēl pirms pirmā koncerta džeza jaunajiem talantiem būs iespēja  piedalīties trio meistarklasē un smelties pasaules mēroga mūziķu pieredzi.

 

“Latvijā ir daudz topošo džeza  mūziķu un dziedātāju ar ļoti lielu potenciālu kļūt par pasaules līmeņa zvaigznēm. Tomēr ikvienam māksliniekam nepieciešama iedvesma, grūdiens un, protams, arī  vērtīgi profesionāļu padomi gan par mūzikas radīšanu un improvizāciju, gan arī kopumā par šo jomu, tās attīstību un galvenajām tendencēm.   Šogad “Art of Riga Jazz” Latvijas jaunajiem talantiem piedāvā lielisku iespēju smelties no labākajiem un starptautiski atzītajiem džeza  mūziķiem, kuri, būdami jauni un enerģiski, ir spējuši atrast ceļu uz klausītāju sirdīm un izpelnījušies lielu ekspertu uzmanību,” par “Phronesis” gaidāmo meistarklasi stāsta“Art of Riga  Jazz” radošais direktors Māris Briežkalns.

 

Trio “Phronesis” (no latīņu valodas – spēja izprast, kā un kāpēc ir jārīkojas, lai mainītu lietas, it īpaši lai padarītu dzīvi labāku) ir pazīstami ar saviem enerģijas bagātajiem koncertiem ne tikai Eiropā, bet arī ārpus tās. No Marokas līdz Brazīlijai, no Austrālijas līdz Ziemeļamerikai mākslinieki nemainīgi iepriecina savus klausītājus ar elpu aizraujošu ritmu un valdzinošu skanējumu, kas ir raksturīgs tikai viņiem.  ”Jazzwise” par šo trio raksta: “Tā ir viena no visaizraujošākajām grupām uz šīs planētas šodien!” Ar “Phronesis” skaņdarbiem var iepazīties šeit:                https://www.youtube.com/watch?v=lEw0swsmqYk.      

Pieteikties meistarklasei, kas risināsies šī gada 30.novembrī plkst.10.30 Latvijas Radio 1.studijā var, rakstot uz rasma@rigasritmi.lv. 

 

Koncertu sērija “Art of Riga Jazz” jau vairākus gadus piedāvā Latvijas džeza baudītājiem iepazīt interesantākos Eiropas un arī pasaules mūziķus un dziedātājus, kuri Latvijā vēl nav uzstājušies.  Neatņemama  koncertu sērijas sastāvdaļa ir speciāli rīkotās meistarklases, kurās par simbolisku samaksu ir aicināti piedalīties visi interesenti.

 

Kopumā 2018. gadā “Art of Riga Jazz” piedāvā četrus izcilus džeza koncertus:

 

  • 30.novembrī plkst. 19.00 Latvijas Radio 1. studijā –”Phronesis”;

  • 4.decembrī plkst. 19.00 kinoteātrī “Splendid Palace” – Salvador Sobral;

  • 6.decembrī plkst. 19.00 Latvijas Radio 1. studijā – ”David Helbock’sRandom/Control”;

  • 14.decembrī plkst. 19.00 Latvijas Radio 1. studijā – AnaCarla Maza.

 

Koncertu sēriju ”Art of Riga Jazz” jau vairākus gadus organizē fonds “Mūsdienu Mūzikas Centrs”. Vairāk informācijas par “Art of Riga Jazz” šeit: http://www.rigasritmi.lv. Biļetes uz Salvadora un citiem  “Art of Riga Jazz” koncertiem jau pieejamas pārdošanā:  https://ej.uz/art_of_riga_jazz.

 


< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Audi