Latvijas džeza zvaigznes priecē Briselē

19.01.2015


Latvijas džeza zvaigznes priecē Briselē


17. janvārī, koncertzālē “Flagey” notiekošajā Briseles Džeza festivālā (Brussels Jazz Festival) Latvijas džezu pārstāvēja Māra Briežkalna kvintets un Laimas Jansones trio, kopā veidojot projektu “Rīgas ritmi Allstars”.

 

Koncertzāles “Flagey” direktors Žils Ledīrs (Gilles Ledure) uzrunā izteica gandarījumu par izveidoto sadarbību ar Latviju un īpaši ar festivālu “Rīgas Ritmi”. Viņš augstu novērtēja izveidoto Latvijas kultūras programmu Briselē, kā arī priecājās par iespēju iesākto sadarbību turpināt. Koncertu apmeklēja arī Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde, kas aicināja veiksmīgo sadarbību turpināt, atgādinot, ka Latvija ir talantiem bagāta valsts. Uz koncertu bija aicināti arī džeza mūzikas profesionāļi. Jau nedēļu pirms koncerta visas biļetes bija izpārdotas.

 

Festivāla pārsteigums bija Latvijas tradicionālā kokle. Laima Jansone uzstājās kopā ar perkusionistu Arti Orubu un basistu Andri Grunti. Beļģijas prese jau pirms koncerta īpašu uzmanību pievērsa šim projektam, kas ļāvis Latvijas tautas instrumentam iegūt pavisam jaunu skanējumu un pievilcīgumu.

 

Koncerta ar programmu “Latvian Evergreens” publiku aizrāva Māra Briežkalna kvinteta mūziķi – Edvīns Ozols (bass), Viktors Ritovs (taustiņinstrumenti), Māris Briežkalns (bungas), Gints Pabērzs (saksofons) un Intars Busulis (vokāls, trombons), kuriem īpaši šim koncertam pievienojās arī perkusionists Tiago Loejs (Tiago Loej) no Brazīlijas.

 

Koncerts ir iekļauts Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmā. To sadarbībā ar koncertzāli “Flagey” un festivālu “Rīgas ritmi” organizēja Latvijas vēstniecība Beļģijā un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts.


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Audi Best Music