Latvijas Radio bigbends un New York Voices koncerta apskats

09.12.2013


Latvijas Radio bigbends un New York Voices koncerta apskats


Izskanējis Latvijas Radio bigbenda koncerts kopā ar vienu no pasaulē labākajām džeza vokālajām grupām, Grammy balvas ieguvējiem New York Voices. 
 
Pirms koncerta, sarunā ar kultūras portālu „Rīga 2014”, bigbenda muzikālais direktors un saksofonists Kārlis Vanags atzina, ka jau fakts vien, ka bigbendam un vokālajai grupai ir šāds kopprojekts ir "nozīmīgs notikums gan mums, gan valstij [...] Ir liels gods muzicēt kopā ar viņiem! Mēs šim koncertam gatavojamies ļoti cītīgi, un centīsimies visu izdarīt pēc labākās sirdsapziņas.” 
 
Mūziķi apmeklētājiem nelika vilties. Koncerta repertuāru veidoja tādi džeza standarti kā Dizzy Gillepsie „Night in Tunisia”, Stīvija Vondera „Don’t You Worry ‘bout a Thing”, Duke Ellington „In a Mellow Tone” un daudzi citi pasaulē zināmi skaņdarbi. Līdzās tam, New York Voices īpašu vietu atvēlēja arī Ziemassvētku dziesmām instrumentālā un a cappella izpildījumā, kas iekļautas arī viņu jaunākajā albumā „Let it Snow”.
 
2013.gadu vokālā grupa New York Voices aizvada svinīgā noskaņojumā, atzīmējot apvienības pastāvēšanas 25.gadadienu. Rīgas koncerta apmeklētājiem savā ziņā ir paveicies, jo vokālās grupas gadskārtā tās sastāvā joprojām ir trīs oriģinālā sastāva dalībnieki (grupa dibināta 1987.gadā). Mūzikas eksperti viņus dēvē par skaņas hameleoniem, kas uztur dzīvas labākās džeza tradīcijas (žurnāls "All About Jazz", 2013.gada 13.maijs, R.J.Deluke). Darmona, Kimas, Laurēnas un Pītera vokālās spējas ir mainīgas un plašas, spējīgas pielāgoties visdažādāko žanru mūzikai. To pierādīja arī šī vakara koncerts – New York Voices „saspēlējas” gan ar populārās mūzikas izpildītājiem, gan arī ar neakadēmiskās mūzikas apvienībām – lieliem orķestriem un bigbendiem. Līdzās tam, vokālā apvienība brīvi interpretē arī R&B, klasiskās mūzikas un pat brazīļu mūzikas skaņdarbus – lielisks piemērs tam bija bossa nova skaņdarbs „Desafinado” (komponists Antonio Carlos Jobim). Šī vakara koncerts ir kārtējais pierādījums viņu virtuozitātei – Latvijas Radio bigbends kopā ar New York Voices saspēlējās nevainojami. 
 
Pēc koncerta satikti, New York Voices dalībnieki neslēpa sajūsmu ne tikai par tajā pašā dienā piesnigušo Rīgu, bet arī par Latvijas Radio bigbendu, atzīstot, ka "bigbends ir Latvijas dārgums". Grupas dalībnieks Pīters (Peter Elridge) vairākkārt pateicās par iespēju muzicēt kopā ar šo lielisko un profesionālo komandu. 
 
Koncertā sastapām arī jauno džeza vokālisti Kristīni Prauliņu, kura ar Latvijas Radio bigbendu uzstājusies pavisam nesenā koncertierakstā 10.novembrī Latvijas Radio. Viņa atzina, ka koncertā ne mirkli nav varējusi nosēdēt mierīgi – gan vokālā grupa New York Voices, gan Latvijas Radio bigbends uz skatuves bijuši atraktīvi, ne mirkli nezaudējot dinamiku. Un tieši šī nemitīgā dinamika ļāvusi koncertu aizvadīt, aplausiem mijoties ar sajūsmas saucieniem.
 
Autors: Gerda Čevere, "Rīgas Ritmi"

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy