Latvijas Radio studijā koncertēs Eiropas džeza jaunā zvaigzne Rita Pajesa

03.10.2022


Latvijas Radio studijā koncertēs Eiropas džeza jaunā zvaigzne Rita Pajesa


Rudens koncertsērija “Art of Riga Jazz” tiks atklāta ar Eiropas džeza jaunās zvaigznes – spāņu dziedātājas un trombonistes Ritas Pajesas (Rita Payés) –  uzstāšanos Latvijas Radio 1. studijā 11. novembrī.
 
23 gadus vecā spāņu māksliniece Rita Pajesa tiek uzskatīta par vienu no Eiropas jaunās džeza paaudzes uzlecošajām zvaigznēm gan kā vokāliste, gan kā fantastiska tromboniste. Pateicoties uzaugšanai mūziķu ģimenē, viņa jau kopš bērnības dzīvojusi un elpojusi mūziku. Rita studējusi klavierspēli, pēc tam apguvusi trombona spēlēšanu, kas kļuva par viņas galveno mūzikas instrumentu. 
 
Savu debijas albumu Pajesa izdeva jau 16 gadu vecumā kopā ar pieredzējušo spāņu multiinstrumentālistu Hoanu Kamoro (Joan Chamorro), kurš ir Barselonas jauniešu bigbenda “Sant Andreu Jazz Band” vadītājs. No lielās jauno mūziķu grupas visvairāk izcēlās tieši tromboniste ar neparasto vokālu. Turklāt albumā piedalījās arī zināmais amerikāņu tenorsaksofonists Skots Hamiltons (Scott Hamilton). Arī nākamais albums tapa kopā ar Kamoro un jau iezīmēja uz džeza pamatiem balstīto Ritas mīlestību gan pret katalāņu, gan brazīļu mūzikas tradīciju, kas vēlākos gados tad arī kļuvis par viņas muzikālo rokrakstu. 
 
Vēl divi albumi tapuši kopā ar Ritas Pajesas Romas mammu un arī tagadējās grupas ģitāristi Elizabeti Romu (Elisabeth Roma), saplūdinot kopā kā tradicionālo mūziku, tā mūsdienīgākas noskaņas. Šāds ģimenes projekts aizsākās, kad Rita mammai dzimšanas dienā uzdāvināja divu dienu ieraksta laiku profesionālā studijā. Izrādījās, ka abām kopā notīs ir daudz, ko teikt. 
 
“Šī mātes meitas komanda piedāvā oriģinālmūzikas repertuāru ar juteklisku un smalku skanējumu, kurā sajaukušās džeza, bosanovas un klasiskās ģitāras skaņas,” raksta spāņu portāls “Barcelona-Metropolitan”.
 
Rita Pajesa kopā ar savu koncertgrupu – klasisko ģitāristi Elizabeti Romu, kontrabasistu Horasio Fumero (Horacio Fumero) un bundzinieku Huanu R. Berbinu (Juan R. Berbín) – Rīgā uzstāsies festivāla “Rīgas Ritmi 2022” rudens koncertsērijā “Art of Riga Jazz”, kas domāta muzikāli aizrautīgiem klausītājiem, kuri novērtē augsti kvalitatīvu māksliniecisko sniegumu un jaunas muzikālā skanējuma nianses, kā arī vēlas satikt lieliskus un starptautiski atzītus mūziķus intīmākā gaisotnē. 
 
Koncerts Latvijas Radio 1. studijā iesāksies ar mūzikas žurnālista Kaspara Zaviļeiska vadītu sarunu, ļaujot vēl vairāk izprast Ritas Pajesas un kolēģu radošās darbības nianses.
Koncertsēriju atbalsta Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, ASV vēstniecība, Itālijas Republikas vēstniecība, “Latvijas gāze”, “Tele 2” un citi kvalitatīvu mūziku mīloši labvēļi.
 
Koncerta sākums pulksten 19.00. Biļetes nopērkamas ekase.lv.
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Balticovo Audi