Mūzikas triumfs pār šovu! "Art of Riga Jazz" programma.

13.09.2018


Mūzikas triumfs pār šovu! "Art of Riga Jazz" programma.


Šogad Art of Riga Jazz piedāvā mūzikas pazinējiem un baudītājiem 4 izcilus koncertus ar māksliniekiem, kuri jau ir guvuši mūzikas kritiķu atzinību visā pasaulē, bet līdz šim Rīgā nav viesojušies.

 

 

30. novembrī plkst. 19:00 Latvijas Radio 1.studijas mājīgajās telpās koncertu sēriju ieskandinās trio “Phronesis”. Mūziķu apvienība, par ko Jazzwise raksta: “Viena no visaizraujošākajām grupām uz šīs planētas šodien!”

Phronesis (no latīņu valodas – spēja izprast kā un kāpēc ir jārīkojas, lai mainītu lietas, it īpaši, lai padarītu dzīvi labāku)  ir pazīstami ar saviem enerģijas piesātinātajiem koncertiem ne tikai Eiropā, bet arī ārpus tās. No Marokas līdz Brazīlijai, no Austrālijas līdz Ziemeļamerikai, mākslinieki nemainīgi iepriecina savus klausītājus ar elpu aizraujošu ritmu un valdzinošu skanējumu, kas ir raksturīgs tikai viņiem.

 

 

Jau 04. decembrī Splendid Palace plkst. 19:00 klausītājus aizvedīs pastaigās pa Lisabonas šaurajām ieliņām izpildītājs, kurš pārsteidza Eiropu – Salvador Sobral!

Salvador Sobral iekaroja starptautisku atzinību un melomānu mīlestību, kad triumfēja 2017. gada “ Eirovīzijas” konkursā un atnesa Portugālei pirmo uzvaru 53 gadu laikā, pārtraucot visilgāko kādas valsts neveiksmju sēriju konkursa vēsturē. Šis portugāļu izpildītājs, pārsteidza Eiropu ar intelektuāli piesātinātu, intravertu skanējumu, apvienojot savā mūzikā fado gaišo melanholiju ar džeza šarmanto valdzinājumu.

 

 

Tikai divas dienas vēlāk, 06. decembrī Rīgā, Latvijas Radio 1.studijā plkst. 19:00 neaizmirstamu priekšnesumu sniegs mūzikas virtuozi DAVID HELBOCK’S RANDOM/CONTROL.

Vairāk kā 20 instrumenti, trīs izcili mūziķi un viena skatuve! Par šo trio pasaulē atzītajā “All About Jazz” C.Michael Bailey uzrakstīja: “Šī ir rūpīgi pārdomātā, rotaļīgā pasaules mūzika ar Centrāleiropas piegaršu. Nepieradināti ritmi un melodijas ar pārsteidzošu attīstību, padara šo piedzīvojumu bezgalīgi baudāmu…”

 

 

Savukārt 14. decembrī plkst. 19:00 Latvijas Radio 1. studijā koncertu sēriju turpinās kubiešu izcelsmes čellistes Ana Carla Maza.

“Tevi aptver neaprakstāma  svētlaimes sajūta! Kad spēlē  Ana Carla Maza, šķiet, ka dzied eņģeļi – tik daudz emociju un jūtu katrā notī…”- tā par talantīgo čellisti un džeza izpildītāju teica slavenais franču scenārists un režisors  Frank Cassenti Ana Carla Maza pilnībā piepilda skatuvi ar savu neatkārtojamo enerģiju. Viņas virtuozā spēle, spēja improvizēt un maigā balss – perfekta kombinācija, kas ļauj klausītājam izjust niansētu skanējumu no brazīliešu bossa novas līdz kubiešu habanerai.

 

“Art of Riga Jazz” ir absolūti unikāla koncertu un meistarklašu sērija intelektuālās mūzikas baudītājiem, kuri novērtē kvalitatīvu izpildījumu un ir kāri uz nepieredzētu skanējumu. Šīs koncertu sērijas ietvaros 4 gadu laikā Rīgā jau uzstājušies tādas slavenības kā Terry Bozzio, ALA.NI, Bossarenova, Bill Laurance, Kristin Asbjornsen, Lionel Loueke, Christian aTunde Adjuah, Joscho Stephan trio un daudzi citi.  “Art of Riga Jazz” – tā ir pasaules līmeņa izmeklēta bauda īstiem mūzikas pazinējiem.

 

 

Biļešu iepriekšpārdošana:  https://ej.uz/art_of_riga_jazz

 


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Audi Best Music