Nedēļas notikums mūzikā, ceļojums nezināmajā – programma „Art Of Riga Jazz”

27.11.2016


Nedēļas notikums mūzikā, ceļojums nezināmajā – programma „Art Of Riga Jazz”


Festivāla "Rīgas Ritmi" organizētās koncertu sērijas "Art of Riga Jazz" laikā no 30. novembra līdz 2. decembrim pirmo reizi Latvijā viesosies "Grammy" balvas laureāts Bils Laurencs, platīna diska ieguvēja Kristina Asbjorsnena un ģitārsspēles virtuozs Laionels Luike.

 

Programmu trešdien, 30. novembrī, plkst. 19:00 Latvijas Radio 1. studijā atklās "Grammy" balvas ieguvējs Bils Laurencs (Bill Laurance), kurš koncertā prezentēs savu jaunāko solo albumu "Aftersun".

 

Bils Laurencs tiek dēvēts par moderno ģēniju un slavēts par spēju mūsdienu modernajā laikmetā nezaudēt savas muzikālās kvalitātes. Viņš strādājis par profesionālu mūziķi jau no 14 gadu vecuma un šobrīd ir ierakstu studijas "Twenty Thousand" vadītājs, lektors Londonas Mūsdienu mūzikas institūtā, grupas "Snarky Puppy" biedrs un solo mākslinieks.

 

„Bills Laurencs  - iesaku jums atvērt kaut vienu grupas „Snarky Puppy” vai Bila video un to noskatīties, jūs noteikti to nenožēlosiet.” Boriss Avramecs

 

Koncertsēriju "Art of Riga Jazz" ceturtdien, 1. decembrī, plkst. 19:00 mūzikas namā "Daile" turpinās ģitāras virtuozs Laionels Luike (Lionel Loueke) no ASV.

 

Luike, kuru leģendārais džeza pianists Herbijs Henkoks (Herbie Hancock) nodēvējis par mūzikas gleznotāju, guvis atzinību, savā daiļradē apvienojot tradicionālo Āfrikas mūziku un moderno džezu. Rīgā Laionels viesosies kopā ar ģitāristu Roberto Kečeto (Roberto Cechetto) un bundzinieku Našītu Veitu (Nasheet Waits)

 

Mākslinieks uzaudzis Rietumāfrikā, Beninā, kur bērnībā spēlējis perkusijas, bet ģitāru sācis apgūt tikai 17 gadu vecumā vecākā brāļa iespaidā. Mūziķa izcelsme ļoti ietekmējusi viņa skanējumu un stilu, kas izpaužas sarežģītajos taktsmēros, unikālajā dziedāšanā, frāzēšanā un perkusīvajā ģitārspēles tehnikā.

 

„Ja domā, ka zini, ko var nospēlēt uz ģitāras, Tev noteikti jāredz Laionels. Ritmā un mūzikas pulsā balstīta ģitārspēle, brīžam pat neiedomājama ģitāras un ģitārista balss saspēle. Artistiskums, kas neatstāj vienaldzīgu, apvienots ar džeza improvizācijas caurstrāvotu dziļu muzikālu inteliģenci.” Kaspars Zemītis 

 

Savukārt piektdien, 2. decembrī, plkst. 19:00 Latvijas Radio 1. studijā viesosies par Norvēģu unikālākās balss īpašnieci dēvētā Kristina Asbjorsnena (Kristin Asbjørnsen).

 

Asbjornsenas ekstravagantais stils guvis plašu starptautisku atzinību gan no klausītājiem, gan kritiķiem. Tas apvieno džeza, spiričuelu, afrikāņu un pasaules mūzikas tradīcijas. Viņas balss skanējums ir bagāts ar kontrastiem un dinamiku – no melanholijas līdz spēcīgai enerģijai.

 

 

Rīgā Asbjornsenu varēs dzirdēt kopā ar basistu Silsetu, izpildot populārākās dziesmas gan no mākslinieces pēdējā albuma "I’ll Meet You in the Morning" (2013), gan no agrāko gadu repertuāra. Koncertā leģendārajā Latvijas Radio 1. studijā savīsies soul mūzika, afroamerikāņu gospeļi, Rietumāfrikas deju ritmi, Ziemeļvalstu laikmetīgais džezs un apcerīga garīgā mūzika.

 

Latviešu džeza vokāliste un pasniedzēja Inga Bērziņa atzīst: "Īpaša balss, kas pārsteidzoši mainās no trausli dzidras uz Dženisas Džoplinas balss efektam radniecisku skaņveidi. To novērtēs pasaules mūzikas cienītāji un visi, kas mūzikā meklē atkāpšanos no tradicionālā".

 

Bils Laurencs un Laionels Luike Rīgā sniegs arī meistarklases. Bila Laurenca vadītā meistarklase notiks trešdien, 30. novembrī, plkst. 10:00, savukārt Laionels Luike pieredzē dalīsies ceturtdien, 1. decembrī, plkst. 10:00. Abas meistarklases notiks Latvijas Radio 1. studijā. Cena par divām meistarklasēm – 20 eiro, par vienu – 15 eiro (PVN iekļauts cenā). Pieteikšanās un papildu informācija, rakstot uz e–pastu workshop@rigasritmi.lv.

 

Biļetes iespējams iegādāties visās „Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Audi Best Music