Noskaidroti konkursa „Riga Jazz Stage 2014” finālisti!

12.02.2014


Noskaidroti konkursa „Riga Jazz Stage 2014” finālisti!


Konkursa „Riga Jazz Stage 2014” žūrija ir izvērtējusi iesūtītos materiālus, un tiek paziņoti dalībnieki, kuri uzstāsies konkursa finālā, kas norisināsies no 3. līdz 5. aprīlim kinoteātrī „Splendid Palace”.
 
 
Kopumā konkursam pieteicās 43 jaunie džeza izpildītāji.
 
 
Konkursa žūrija finālam nominācijā „Vokāls” izvirzījusi:
 
Susanna Aleksandra Veldi /Igaunija/, Ajda Stina Turek /Slovēnija/, Agata Kubiak /Polija/, Alina Rostotskaya /Krievija/, Natalie Dietz /Austrālija/, Malene Kjaergaard Lund /Dānija/, Tamir Grinberg /Izraēla/, Maria Schafer /ASV/, Loren Battley /ASV/, Vytayte Pupšyte /Lietuva/, Egle Petrosiute /Lietuva/, Hilda Sibeck /Zviedrija/, Isabella Lundgren /Zviedrija/, Jekaterina Šarigina /Latvija/, Kristīne Prauliņa /Latvija/, Rūta Dūduma /Latvija/, Charlotta Kerbs /Somija/, Kadi Vija /Somija/, Miriam Ast /Vācija/, Lydia Schiller /Vācija/.
 
 
Finālam nominācijā „Saksofons” izvirzīti:
 
Nadim Teimoori /Lielbritānija/, Max Zenger /Somija/, Batuhan Salliel /Turcija/, Ori Jacobson /Izraēla/, Daniel Vargas /Ungārija/, Toms Rudzinskis /Latvija/, Dāvis Jurka /Latvija/.
 
Vokāliste no Turcijas un saksofonists no Armēnijas tiks izziņoti vēlāk.
 
 
Žūrijas pārstāvis – Stokholmas džeza festivāla mākslinieciskais direktors Magnus Palmkvists (Magnus Palmquist) atzīst, ka konkursantu iesūtītie materiāli ir ļoti kvalitatīvi. Viņš arī nenoliedz to, ka konkurss „Riga Jazz Stage” ir augsta līmeņa džeza pasākums ne tikai Baltijas valstu un Skandināvijas mērogā, bet arī Eiropas un pat pasaules mērogā, jo konkursam pieteikušies arī dalībnieki no tādām džeza tradīciju bagātām valstīm kā ASV un Austrālija. 
 
 
Savukārt mūziķis, Londonas „606 Club” īpašnieks Stīvs Rubijs (Steve Rubie) ir pārsteigts par konkursantu augsto profesionalitātes līmeni un atzīst, ka viņi noteikti neapšaubāmi ir daļa no šī brīža džeza jaunās paaudzes pārstāvjiem. Līdzās tam viņš atzīst, ka starptautiskās žūrijas sastāvs liecina par to, ka konkurss ir prestižs un ar nepacietību gaida konkursantu uzstāšanos. 
 
 
No 3. līdz 5. aprīlim Rīgā norisināsies Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss „Riga Jazz Stage 2014” divās kategorijās – „Vokāls” un „Saksofons”. 
 
 
„Riga Jazz Stage 2014” norisinās nodibinājuma „Riga 2014” ietvaros kā Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums tematiskajā līnijā „Dzintara Ādere”. 
 
 
 
Biļetes drīzumā visās „Biļešu Serviss” kasēs!
 
Sekojiet jaunumiem: www.rigajazz.lv

 


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Tuvākie koncerti

13.10.2023

LORENZO DE FINTI

Pirkt

20.10.2023

SATOYAMA

Pirkt

28.10.2023

EMMET COHEN TRIO

Pirkt
img
LR Kultūras Ministrija Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Latvijas Radio Adverts Santa