Noslēdzies festivāls “Rīgas Ritmi”

04.07.2021


Noslēdzies festivāls “Rīgas Ritmi”


Pēc četras dienas ilgušas piesātinātas muzikālās programmas noslēdzies 21. Starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi”. 
 
3. jūlijā koncerti norisinājās visās četrās festivāla lokācijās – VEF Kultūras pilī, “Jersika Records Stage” mākslas centrā “Noass”, mūzikas namā “Daile” un kultūrtelpā “M/Darbnīca”, kuras terasē katru festivāla dienas vakaru notika arī ļoti labi apmeklēti oficiālie jam session.
 
VEF Kultūras pilī par spāniskās krāsās ieturētu džeza vakaru parūpējās dziedātājs un saksofonists Antonio Lizana, kopā ar grupu uzburot vēl sasildošākas sajūtas, kā superizdevusies Latvijas šā brīža vasara. Mūzikas namā “Daile” par mūsu platuma grādiem pietuvinātākām džeza noskaņām parūpējās pianists Kristaps Vanadziņš kopā ar draugiem, kuru lokā šoreiz bija arī kolorītā dziedātāja Ieva Kerēvica.
 
“Jersika Records Stage” mākslas centrā “Noass” arī otrajā savas programmas dienā apliecināja, ka šai tradīcijai ir vērts turpināties, piedāvājot saturu izteiktu muzikālo alternatīvu meklējošajai festivāla publikai. 3. jūlijā ar improvizētu solo performanci uzstājās ģitārists Jānis Ruņģis, piespēlējot arī “Rhodes” klavieres un klavicimbalu, jau ierasti ekspresīvu brīva lidojuma koncertu sniedza lietuviešu saksofonistu duets Liudas Mockūnas un Arvydas Kazlauskas, bet par džezfanka ievirzes ballīti vakara noslēgumā parūpējās vibrofonista Miķeļa Dzenuškas grupa “Uzvaras bulvāris”.
 
Un savu festivāla dienu veiksmes stāstu vēlreiz spoži izveica arī kultūrtelpa “M/Darbnīca” fon Stricka villas kvartālā, piedāvājot gan bundzinieka Ivara Arutjunjana kvarteta koncertu, gan kupli apmeklētu jam session āra terasē, kurā piedalījās arī vairāki festivāla mākslinieki no citām tā skatuvēm.
 
Kopumā festivālā šogad uzstājās 16 dažādas mūziķu apvienības no piecām pasaules valstīm.
 
“Esam patiesi gandarīti par paveikto darbu, kas, ņemot vērā dažādu epidemioloģisko ierobežojumu klātesamību, šoreiz prasīja dubultspēku,” atzīst festivāla mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns. “Ar savu 21. izlaidumu festivāls “Rīgas Ritmi” ir pierādījis, ka spēj sagādāt kvalitatīvas mūzikas cienītāju svētkus jebkādos apstākļos un festivāls kļuva par spožu pērli panīkušajā Latvijas galvaspilsētas kultūras dzīvē, tādēļ mēs ar pārliecību prātā un sirdī sāksim strādāt jau pie nākamā gada svētku sarīkošanas…”
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

Tuvākie koncerti

13.10.2023

LORENZO DE FINTI

Pirkt

20.10.2023

SATOYAMA

Pirkt

28.10.2023

EMMET COHEN TRIO

Pirkt
img
LR Kultūras Ministrija Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Latvijas Radio Adverts Santa