Papildināts „Art Of Riga Jazz” meistarklašu saraksts

25.11.2016


Papildināts „Art Of Riga Jazz” meistarklašu saraksts


ASV virtuoza Lionela Luikes  (Lionel Loueke) meistarklasē 1. decembrī, Latvijas Radio 1. studijā,  dalību apstiprinājis Itāļu ģitārists  Roberto Kečeto (Roberto Cechetto).

 

Roberto atzīts par vieno  no inovatīvākajiem un interesantākajiem džeza māksliniekiem uz Itālijas un Eiropas džeza skatuves. Saņēmis ”Musica Jazz” apbalvojumu „Top Jazz Award”, muzicējis  leģendārā itāļu trompetista Enriko Ravas (Enrico Rava)  grupas sastāvā.

 

Rīgā Roberti sniegs arī koncertu, kopā ar ASV ģitāristu Lionel Loueke un ASV bundzinieku Našītu Veitu (Nasheet Waits).

 

Lionels Luike (Lionel Loueke) - ģitārists, kuram džeza pasaulē nelīdzinās neviens cits. Mākslinieka specifiku veido viņa rietumafrikāņu saknes, kuru ietekmi var dzirdēt unikālajā ģitārspēlē, dziedāšanā un frāzēšanā. Mūziķis ir izveidojis savu personīgo māksliniecisko skanējumu un vīziju, sapludinot afrikāņu ģitāras tradīciju ar džeza harmoniju, kā arī spēlējot instrumentu jaunā perkusīvā veidā, izmantojot neparastas tehnikas, lai pārveidotu ģitāras skanējumu. 

 

„Ja domā, ka zini, ko var nospēlēt uz ģitāras, Tev noteikti jāredz Laionels. Ritmā un mūzikas pulsā balstīta ģitārspēle, brīžam pat neiedomājama ģitāras un ģitārista balss saspēle. Artistiskums, kas neatstāj vienaldzīgu, apvienots ar džeza improvizācijas caurstrāvotu dziļu muzikālu inteliģenci.” Kapsars Zemītis

 

Mākslinieks uzaudzis Rietumāfrikā, Beninā, kur bērnībā spēlējis perkusijas, bet ģitāru sācis apgūt tikai 17 gadu vecumā vecākā brāļa iespaidā. Mūziķa izcelsme ļoti ietekmējusi viņa skanējumu un stilu, kas izpaužas sarežģītajos taktsmēros, unikālajā dziedāšanā, frāzēšanā un perkusīvajā ģitārspēles tehnikā.

 

Luike savās kompozīcijās instrumentu spēli bieži apvieno ar paša dziedātām melodijām. Kā mūziķa vokālu raksturo „Popmatters.com”, „viņa dziedāšanas maniere nav ieturēta klasiskā džeza stilistikā, tā ir ritmiska un reizē plūstoša - lielisks papildinājums viņa ģitārspēlei.”

 

Meistarklase: 1. decembrī, Latvijas Radio 1. studijā, plkst. 10:00, pieteikšanās rakstot workshop@rigasritmi.lv

 

Koncerts, 1. decembrī, Mūzikas namā DAILE, plkst. 19:00, biļetes „Biļešu Paradīze”


< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Latvijas Radio Adverts Santa