Ko par mums raksta lielākais vācu džeza žurnāls "Jazzthetik"

08.09.2020


Ko par mums raksta lielākais vācu džeza žurnāls "Jazzthetik"


Par 20. jubilejas starptautisko improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivālu "Rīgas Ritmi" septembra/oktobra numurā reportē arī lielākais vācu džeza mūzikai veltītais žurnāls "Jazzthetik".

 

Jūlija sākumā notikušajā festivālā paviesojās vācu žurnālists Kristofers Gīze, kurš ar šeit redzēto palika pat ļoti apmierināts un uzrakstījis gana apjomīgu reportāžu arī "Jazzthetik". Tajā viņš uzsver, ka Rīga bija viena no retajām Eiropas džeza pilsētām, kur vasarā tomēr notika festivāls. Lai arī samazinātā formātā un akcentēts uz vietējiem māksliniekiem, bet notika, nevis tika atcelts.

 

Turklāt par latviešu māksliniekiem pieredzējušais apskatnieks bija gana liekā sajūsmā, īpaši izceļot negaidīti ekspresīvo dziedātājas Rūtas Dūdumas un grupas uzstāšanos, kā arī popdziedātājas Aijas Andrejevas sadarbību ar džezfanka grupu "Very Cool People" leģendārajai Dženisai Džoplinai veltītā programmā. 

 

Gīze slavē festivāla lēmumu nenobīties un realizēt porgrammu ar vietējiem mūziķiem, jo tas ļauj saglabāt zīmola noturību un dot iespēju mūziķiem parādīt sevi uz lielākas skatuves, turklāt ne tikai vietējai publikai...

 


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Audi Best Music