Paris Combo – franču šarms un pasaules elpa

19.05.2016


Paris Combo – franču šarms un pasaules elpa


Festivāla “Rīgas Ritmi” ietvaros 2.jūlijā plkst. 22:00 Mūzikas Namā DAILE koncertu sniegs Paris Combo – grupa no Francijas ar izteikti pasaules mūzikas stilistikai raksturīgu skanējumu.

 

 

 

Grupas sastāvā ir taustiņinstrumentālists/trompetists no Austrālijas, basists un bundzinieks no Francijas, kā arī franču-alžīriešu izcelsmes ģitārists. Katrs no viņiem skanējumu papildina ar neparastiem, visaptverošiem savu pieredžu atspoguļojumiem. Grupas līderes un dziedātājas Belles du Berijas dziesmu tekstos raksturīgas greizas metaforas, kurās atsvešināšanās, zaudējums un kaisle tiek piedzīvota naktsklubā rozā prožektoru ēnā, film-noir cienīgā dārgu smaržu un cigarešu dūmu ietvarā.

 

 

Jau ar pirmo albumu grupa guva lielu popularitātei, taču slavas zenītā grupu aizveda otrais studijas albums– „Living Room” (2000.gads). Albums bija milzu panākums visā pasaulē, kam sekoja vairākas koncertturnejas ASV, Austrālijā, Eiropā un Āzijā.

 

 

Pieci albumi un divdesmit gadu pieredze koncertējot visapkārt pasaulei, spēlējot publikai no Parīzes līdz Sanpaulu un no Berlīnes līdz Stambulai, ļāvuši Paris Combo radīt unikālu, mūsdienīgu skanējumu, padarot to par vienu no intriģējošākajām grupām uz starptautiskās mūzikas skatuves.

 

 

Belles du Berijas efimēriskais, taču dominējošais vokāls ir kaut kas starp Edīti Piafu un Annu Purnelu. Potci ģitārspēle kombinē čigāniski svingojošo Džango Reinharda specifiku ar siltajām Džo Pasa intonācijām un Čārlija Kristiana ritmiku. Luisa slāpētā trompete asociējas ar 30. un 40.gadu svinga ansambļiem un trompetes dublēšana ar klavierēm piešķir grupai vēl džezīgāku skanējumu. Taču kopumā Paris Combo nav iespējams strikti kategorizēt grupas daudzveidīguma dēļ. – Dave Sleger, Allmusic.com

 

 

Grupas soliste Belle du Berija atzīst, ka dziesmas tiek rakstītas tā, lai tās varētu uztvert dažādos slāņos vienlaicīgi –ļaujot klausītājam gan pašam radīt savas asociācijas, gan arī vienkārši izbaudītu melodiju, ritmu un humoristisko piesitienu, kas bieži iepīts Paris Combo dziesmu tekstos.

 

 

 

Biļetes pieejamas visās „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv

 

 

Jūti ritmu!


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Audi Best Music