Pārsteidzoša muzikālā klātbūtne – Greg Osby feat. VEIN

07.09.2015


Pārsteidzoša muzikālā klātbūtne – Greg Osby feat. VEIN


Festivāls „Rīgas Ritmi” piedāvā – 4.novembrī Latvijas Radio 1.studijā amerikāņu saksofonists GREG OSBY ar eksperimentālo trio VEIN.

 

Gregs Osbijs (Greg Osby) tiek dēvēts par vienu no šīs paaudzes labākajiem saksofonistiem. Osbijs kā solo mākslinieks un dažādos sastāvos ar sev raksturīgi moderno muzicēšanas stilu jau vairāk nekā 20 gadus pelnīti saņēmis kritiķu un klausītāju uzslavas.

Mūziķis prasmīgi manevrē starp liriskām, ritmiskām un harmoniskām kompozīcijām, veidojot neparastu un neaizmirstamu skanējumu. Osbijs četrus gadus pēc kārtas (2000.-2004.) saņēmis Džeza žurnālistu asociācijas balvu kā labākais alta saksofonists. Prestižā „Blue Note Records” paspārnē izdevis 15 albumus, līdz 2007.gadā dibinājis pats savu ierakstu kompāniju „Inner Circle Music”.

Paralēli aktīvai muzikālajai karjerai Gregs Osbijs daudz laika velta izglītojošām aktivitātēm. Viņš ir bijis pasniedzējs Baltimoras un Filadelfijas mūzikas universitāšu un Bērklija mūzikas koledžas džeza programmās, vadījis meistarklases un lekcijas prestižākajās pasaules mūzikas augstskolās, to vidū – arī Hārvardas universitātē.

 

VEIN ir trio no Šveices, ko raksturo muzikālā mijiedarbība starp piano, basu un sitaminstrumentiem. Mūziķus – Thomas Lähns un brāļus Michael un Florian Arbenz – vieno interese un vēlme muzikāli eksperimentēt. Trio spēlē pašu komponētu mūziku un šādā sastāvā ir izdevuši jau trīs ierakstus.

Kopš trio pirmsākumiem VEIN sadarbojies ar dažādiem viesmāksliniekiem, tādējādi veidojot jaunus un muzikāli aizraujošus projektus. Šādu mākslinieku vidū bijuši arī saksofonists Dave Liebman un trombonists Glenn Ferris. Saksofonists Gregs Osbijs lieliski iederas VEIN sastāvā, un, sadarbojoties kopā jau vairākus gadus, kļuvis par šīs apvienības ceturto dalībnieku.

 

 

„Grega Osbija mūzika ir džezs tā vistīrākajā izpausmē: spontāns, tiešs un nefiltrēts.” – allmusic.com

„Šī kvarteta radošums ir aizraujošs!”
– izdevums „Rolling Stone”

 

 

Biļetes nopērkamas "Biļešu Serviss" kasēs un internetāNenoguli labu koncertu!


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Tuvākie koncerti

13.10.2023

LORENZO DE FINTI

Pirkt

20.10.2023

SATOYAMA

Pirkt

28.10.2023

EMMET COHEN TRIO

Pirkt
img
LR Kultūras Ministrija Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Latvijas Radio Adverts Santa