Pasakains vakars saulainās Brazīlijas ritmos

02.12.2017


Pasakains vakars saulainās Brazīlijas ritmos


 “Art of Riga Jazz” koncertu sērijas noslēguma koncertā, 1. decembrī Latvijas Radio 1. studijā trio BOSSARENOVA virtuozo mūziķu perfektā saspēle radīja izsmalcinātu, baudpilnu skanējumu, kurā harmoniski savienojās Brazīlijas bossa nova un samba ar Eiropas klasisko mūziku, džezu un improvizāciju.

 

Bossa nova zvaigznes Paulas Morelenbaumas (Paula Morelenbaum) vokāla maigās un jutekliskās nokrāsas mijās ar rotaļīgām un enerģiskām, radot brīvības un viegluma sajūtu, kuru vēl spilgtāk iezīmēja Ralfa Šmida (Ralf Schmid) brīnišķīgās klavierimprovizācijas. Brazīļu mūziķa Marsio Tubīno (Márcio Tubino) perkusijas veidoja autentisku ritmisko bāzi, kas skatītājus aizrāva dejas kustībās tur pat savās vietās, savukārt viņa saksofona un flautas skanējums pastiprināja kompozīciju romantiskās noskaņas.

 

Auditorijas īpašu sajūsmu un ovācijas izpelnījās bossa nova hītu autoru Vinisius de Moraes (Vinicius de Moraes) un Antonio Karlos Žobim (Antonio Carlos Jobim) dziesmas, bet koncerta izskaņā, pēc uzkurinošiem bungu un klavieru solo, visa zāle dziedāja Mas Que Nada slaveno melodiju.

 

No skatītāju iespaidiem:

„Latvijas Radio 1. studijā esmu pirmo reizi un esmu sajūsmā. Emocijas ir vienreizējas. Jau pirmie akordi manī radīja sajūsmu.”

„Šis ir viens no labākajiem koncertiem manā dzīvē.”

 


< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy