Pianista Ralfa Šmida koncerts izpārdots, bet būs skatāms tiešraidē

22.10.2020


Pianista Ralfa Šmida koncerts izpārdots, bet būs skatāms tiešraidē


Izpārdotas klātienes apmeklējuma biļetes uz novatoriskā vācu pianista un eksperimentētāja Ralfa Šmida (Ralf Schmid) koncertu improvizācijas un džeza mūzikas koncertsērijā “Art of Riga Jazz” 23. oktobrī pulksten 19.00 Latvijas Radio 1. studijā, taču šo uzstāšanos būs iespējams skatīties arī tiešraidē. 
 
Ralfs Šmids divus “Steinway & Sons” flīģeļus spēlē ar speciālu elektronisko ierīču palīdzību, vadot tās ar sensoru cimdos ievilktu roku kustībām. Viņš pats to dēvē par koncertprojektu “Pyanook”, ko beļģu mūzikas žurnāls “Crescendo Magazine” nodēvējis par “vadošo klaviermūziku 21. gadsimtā”. Ralfs studējis klasisko klavierspēli, džeza kompozīciju un filmu mūziku Štutgartē, Ņujorkā un Losandželosā, sadarbojies ar dažādiem mūziķiem, ieskaitot tādus amerikāņu dižgarus kā Michael Brecker, Whitney Houston, Herbie Hancock un Natalie Cole, kā arī bigbendiem un orķestriem visā pasaulē. 
 
“Esmu daudz strādājis, lai atrastu atbilstošu attiecību starp skaņu un kustību,” par savu jauno projektu “Pyanook” saka Ralfs. “Es izmantoju katru pirkstu, ne tikai rokas. Viena skaņdarba ietvaros varu izveikt miljoniem izmaiņu. Tajā pašā laikā vēlos, lai skaņa joprojām būtu dabiska. Rīgā noteikti piedāvāšu pamainītu savu ierasto programmu, jo Koronas laikā diezgan daudz eksperimentēju, izmantojot straumēšanas iespējas internetā. Visticamāk Rīgā piedāvāšu divus pirmatskaņojumus. Protams, programmā būs arī skaņdarbi no mana jaunākā albuma, noteikti nospēlēšu savu versiju grupas “Radiohead” dziesmai “Everything In Its Right Place”, kas manā projektā ir ļoti nozīmīga dziesma. Taču koncertu visticamāk iesākšu bez cimdiem. Uzvilkšu tos mazliet vēlāk. Un visticamāk, ka arī noslēgšu koncertu bez cimdiem. Tas rada pilnvērtīgāku priekšstatu par mani kā mākslinieku.” 
 
Video straumējums no koncerta norises vietas būs skatāms, iegādājoties piekļuves kodu biļešu tirdzniecības lapā bilesuserviss.lv. Tiešraides kods pieejams jau iepriekšpārdošanā un tā cena ir EUR 10. Organizētāji garantē gan labu attēla, gan skaņas kvalitāti. Kods darbosies arī ārvalstīs.
 
Ralfs Šmids Latvijas Radio 1. studijā sniegs arī meistarklasi, kas notiks 23. oktobrī pulksten 11.00. Mūzikas skolu audzēkņiem un pedagogiem ieeja meistarklasēs būs bez maksas, iepriekš sazinoties ar organizētājiem un iesniedzot iesniegumu no mācību iestādes, bet citiem interesentiem – uzrādot ieejas biļeti uz konkrētā mākslinieka koncertu. Iepriekšēja pieteikšanās gan nepieciešama arī biļešu īpašniekiem, lai būtu iespējams kontrolēt meistarklašu apmeklētāju skaitu. Pieteikties meistarklasēm var sūtot e-pasta vēstuli uz adresi workshop@rigasritmi.lv.
 
“Art of Riga Jazz” ir īpaša improvizācijas un džeza mūzikas koncertu un meistarklašu sērija muzikāli aizrautīgiem klausītājiem, kuri novērtē augsti kvalitatīvu māksliniecisko sniegumu un izjūt kāri pēc arvien jaunām skanējuma niansēm. Šīs sērijas ietvaros Rīgā jau uzstājušies tādi pasaules klases mākslinieki kā amerikāņu ģitārists Charlie Hunter un dziedātāja Lucy Woodward, amerikāņu ģitārists Jonathan Kreisberg, amerikāņu steel guitar meistars Roosevelt Collier, amerikāņu bundzinieks Terry Bozzio, amerikāņu trompetists Christian Scott, britu dziedātāja ALA.NI, britu pianists Bill Laurance, portugāļu dziedātājs Salvador Sobral, norvēģu dziedātāja Kristin Asbjornsen, poļu dziedātāja Judyta Pisarczyk, vācu ģitārists Joscho Stephan, brazīliešu dziedātāja Paula Morelenbaum, beniniešu ģitārists un dziedātājs Lionel Loueke, britu/dāņu/zviedru trio “Phronesis”, starptautiskā vīru a cappella grupa “Accent” un vēl citi. Koncertsēriju atbalsta Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, LR Kultūras ministrija, Gētes institūts Rīgā, Polijas Republikas vēstniecība Latvijā, Itālijas vēstniecība Latvijā, A/S “Tele 2”, A/S “Olainfarm” un SIA “Forum Auto”.
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Balticovo Audi