Rīgā uzstāsies mūsdienu džeza leģenda Ričards Bona & Latvijas Radio bigbends

30.04.2018


Rīgā uzstāsies mūsdienu džeza leģenda Ričards Bona & Latvijas Radio bigbends


Festivālā „Rīgas Ritmi 2018” Ieskaņas koncertā 7. jūnijā, plkst. 19:00, Kongresu namā uzstāsies leģendārais Ričards Bona (Richard Bona) un Latvijas Radio bigbends ar programmas pirmatskaņojumu Latvijā.
 
 
Kādam tā būs atkalsatikšanās, kādam patīkams pārsteigums un jaunatklājums, bet nav šaubu, ka festivāla “Rīgas Ritmi 2018” ieskaņas koncerts būs ļoti jaudīgs un iedvesmojošs muzikālais notikums. Festivālu ieskandinās basģitārists, dziedonis, fenomenālais mūziķis Ričards Bona. Vērojot, cik ekspresīvi daudzveidīgs ir Ričards Bona savās skaniskajās izpausmēs, atliek piekrist pašam meistaram – iedot žanra rāmi, sakot, ka viņš ir džeza mūziķis, būtu tīrā apgrēcība pret muzikālās brīvības apvārsni, kāds piemīt tikai retajiem, un Ričards Bona ir viens no viņiem.
 
 
Kopā ar Ričardu Bonu muzicēs Latvijas Radio bigbends – ansamblis, kurš spēj izveidot visaizraujošākās koncertprogrammas un nupat atgriezies no tūres ASV, kur uzstājās prestižākajās valsts koncertzālēs. Jāpiebilst, tā būs pirmreizēja satikšanās. Saspēlējoties ar Ričardu Bonu un īpašo koncerta viesi – brazīļu perkusionistu Fransuā Aršanžo, bigbends paļausies uz slavenā Vinsa Mendozas aranžējumu meistarību. Koncerta atslēgas vārds ir “Āfrikas Stāsti” (African Tales), un grūti iedomāties labāku un smalkjūtīgāku afrikāņu muzikālo stāstu vēstītāju par Ričardu Bonu.
 
 
Pasaules mūzikas slavenību saraksts, ar kuriem Bona sadarbojies savas ilgstošās karjeras laikā, ir iespaidīgs un garš. No Stīvija Vondera līdz Džo Zavinulam, no Bobija Makferina līdz Lorinai Hilai, no Džordža Bensona līdz Chaka Khan. Pateicoties gan savai harmoniskajai virtuozitātei (basģitāra, ģitāra, perkusijas, balafons u.c.), gan mierīgi maigajam vokālam, gan profesionāli sacerētajām kompozīcijām, kuras hipnotizē ar negaidītām balsu un instrumentu nokrāsām, Bona iemantojis citu kolēģu un kritiķu atzinību. Viņa basģitāras solo ir tik nepieradināti inovatīvi, ka visas pasaules jaunie mūziķi dedzīgi tiecas tos atdarināt vai vismaz pietuvināties meistarībā.
 
 
Bieži dēvēts vienkārši par mūsdienu džeza leģendu, Ričards Bona īsti negrib piekrist viņa ierobežošanai kādā kanonā: "Neidentificēju sevi kā tikai džeza mūziķi. Džezs ir tikai viena daļa no tā, ko es daru. Man nepatīk rutīna, tāpēc man tik ļoti gribas apgūt ko jaunu. Manuprāt mūzika ir skola, kas nekad nebeidzas."
 
 
“Iztēlojaties mākslinieku, kuram piemīt Džako Pastoriusa (Jaco Pastorious) virtuozitāte, Džordža Bensona (George Benson) plūstošs vokāls, Žuana Žilbertu (Joao Gilberto) dziesmu un harmonijas izjūta, un tas viss sajaukts ar afrikāņu kultūru. Tas ir Ričards Bona.” 
– Los Angeles Times
 
 
 
 
Biļetes pieejamas Biļešu Serviss kasēs un internetā: Pirkt šeit!
 
 
Jūti ritmu!
 
 
 
 
 
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy