„Rīgas Ritmi 2013” atklāšana „Origo Summer Stage”!

20.06.2013


„Rīgas Ritmi 2013” atklāšana „Origo Summer Stage”!


   Šī gada 3. jūlijā uz vasaras skatuves „Origo Summer Stage” notiks festivāla „Rīgas Ritmi” atklāšanas koncerts.


   Jau ceturto vasaru pēc kārtas „Rīgas Ritmi” atklāj festivālu pašā Rīgas sirdī – Stacijas laukumā uz „Origo Summer Stage” skatuves. Šovasar festivālu ieskandinās pašmāju džeza sastāvs Riga Jazz Quartet un izraēļu ģitārists Ori Dakari, kā arī jauni džeza vokālisti - Laura Budreckyte, Evilena Protektore, Elīna Viļuma un Daniel Cacija.


   Džeza cienītāji aicināti baudīt mūžīgi pulsējošā pilsētas ritmā muzikāli daudzveidīgus priekšnesumus jaunu un talantīgu mākslinieku izpildījumā. Viesmākslinieks no Izraēlas – Ori Dakari atspoguļo jauno Izraēlas mūzikas kultūru, kas sakņojas Izraēlas, Jemenas un Vidusjūras tautu mūzikā. Viņa kompozīcijas un improvizācijas aptver muzikālo spektru no džeza līdz pat tradicionālām izraēliešu kompozīcijām.


   Kopā ar Ori Dakari uz skatuves kāps Riga Jazz Quartet, kura sastāvā apvienojušies šī brīža vieni no talantīgākajiem un inovatīvākajiem džeza māksliniekiem Latvijā: pianists Viktors Ritovs, plaša spektra sitaminstrumentu meistars Artis Orubs, džeza, funk un swing mūzikas projektu basists Edvīns Ozols, kā arī - viens no talantīgākajiem džeza saksofonistiem Latvijā - Toms Rudzinskis.


   Vokāli šo priekšnesumu papildinās starptautiskā džeza vokālistu konkursa „Riga Jazz Stage 2013” finālisti, Grand Prix ieguvēja – Laura Budreckytė, laureāte– Evilena Protektore, Daniels Cacija un Elīna Viļuma.


   Festivāla „Rīgas Ritmi 2013” atklāšanas koncerta sākums plkst. 17.00. Ieeja – bezmaksas.

 

 


< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Audi