„Rīgas Ritmi 2013” ceturtā diena

07.07.2013


„Rīgas Ritmi 2013” ceturtā diena


6. jūlijā Rīgā izskanēja pēdējā festivāla „Rīgas Ritmi 2013” diena, kas tika pavadīta unikālās meistarklasēs, bīvdabas koncertos, džeza kruīzā un leģendāru mākslinieku klātbūtnē.
 
Pēdējo meistarklasi festivāla "Rīgas Ritmi 2013" ietvaros sniedza bītboksa čempione Butterscotch, mācot klātesošajiem vokālo perkusiju cienītājiem bītboksa pamatus. Ikvienam dalībniekam bija iespēja izmēģināt bītboksa mākslu, taču starp meistarklases apmeklētājiem atklājās arī jaunie talanti, ar kuriem māksliniece  paspēja sarīkot nelielu improvizētu bītboksa performanci.
 
Ikviens, kurš šovakar bija iegriezies brīvdabas atpūtas parkā „Egle”, nevarēja palikt vienaldzīgs, klausoties Latvijas un Dānijas mūziķu tandēmu Dynamic Groove Society. Patīkamu pārsteigumu sagādāja arī jaunais talants no Igaunijas - kontrabasists Heiko Remmels, sniedzot klausītājiem krietnu devu „tīrās mākslas”.
 
Šogad festivāls piedāvāja muzikāliem atklājumiem bagātu programmu. Viens no šiem atklājumiem - Laima Jansone, kas festivāla pēdējā dienā kopā ar Arti Orubu un Andri Grunti prezentēja savu nule kā iznākušo albumu „Zarbugans”, piedāvājot iespēju ieskatīties unikālā kopražojuma dzīlēs. Etnogrāfiskais maigums savienojumā ar džeza mainīgo dabu radīja intrigu par interesantā albuma nosaukuma nozīmi un jēgu. Ikvienam koncerta apmeklētajam bija iespēja iepazīties arī ar šo neparasto „Zarbuganu”.
 
Festivāla pēdējai dienai jābūt leģendārai un tā tāda kļuva pateicoties džeza ikonai Daienai Šūrai, kas festivāla izskaņā uzstājās Rīgas Kongresu namā. Izcilu muzikālu baidījumu publikai sniedza šī, par Jauno Pirmo Džeza lēdiju dēvētā, māksliniece. Visiem klātesošajiem bija iespēja dzirdēt vienu no krāšņākajiem pasaules vokāliem, apvienojumā ar virtuozu klavierspēli.
 
Arī kuģītis „Misisipi” šovakar piedzīvoja pēdējo džeza kruīzu, nakts aizsegā priecējot džeza cienītājus ar izbraucienu pa Daugavu un lieliskiem mūziķu priekšnesumiem. Festivāla „Rīgas Ritmi 2013” izskaņā uz kuģa klāja uzstājās Daniels Cacija, Elīna Viļuma, kā arī - izraēliešu ģitāristsOri Dakari un latviešu vokāliste Evilena Protekore
 
Festivāls, atstājot ne mazums grandiozu mirkļu jebkura mūzikas cienītāja dvēselē, ir noslēdzies.
 
Uz tikšanos nākamgad! 
 
Jūti ritmu!

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy