“Rīgas Ritmi 2021” mākslinieki: Kristaps Vanadziņš

24.05.2021


“Rīgas Ritmi 2021” mākslinieki: Kristaps Vanadziņš


Festivālā “Rīgas Ritmi 2021” uzstāsies gan ārzemju zvaigznes, gan vietējie mākslinieki. Piedāvājam nelielu sarunu ar pianistu Kristapu Vanadziņu, kurš festivālā ar savu trio koncertēs 2. jūlija vakarā “Jersika Records Stage” mākslas centrā “Noass” uz AB dambja, bet ar plašāku draugu loku – 3. jūlijā pulksten 20.00 mūzikas namā “Daile”.  
 
Ar ko īpašs šķiet 2021. gada festivāls “Rīgas Ritmi”?
Man šķiet, ka visi dzīvās mūzikas pasākumi, ko atkal būs atļauts apmeklēt un baudīt un kuros atkal varēs piedalīties, būs īpaši. Šīs tikšanās nemaz nevar būt citādākas, jo gan mākslinieki, gan klausītāji var novērtēt, cik ļoti pirmajiem trūkst otrie un otrajiem pirmie.
 
Ko festivālā sagaidīt no tavas uzstāšanās?
Festivālā piedalīšos ar diviem atšķirīgiem sastāviem. Ar manu trio turpināsies mūsu jaunās vinila plates “The Love Garden Has Overgrown” jeb “Mīlestības dārzs ir aizaudzis” koncertsērija, ko esam paredzējuši parādīt arī valsts reģionos, bet ar trio un dziedātāju Ievu Kerēvicu izbaudīsim vakaru ar brīnišķīgu mūziku no visas pasaules.
 
Cik nozīmīga mūsdienās šķiet dzīvā muzicēšana un improvizācija?
Dzīvā mūzika ir aktuāla visos laikos, jo patiess, klātesošs mirklis un emocijas, ko klāt esoša mūzika var dāvāt, ir pielidzināmas Dieva brīnumam. Man personīgi dzīva mūzika saistās arī ar improvizāciju, kas ir tieši tikpat dzīva un vienmēr neprognozējami radoša.
 
Kurš būtu tavs sapņu mākslinieks, kurš varētu uzstāties festivālā “Rīgas Ritmi” un kāpēc?
Personīgi mani sapņu māklinieki jau uzstājas, es pieņemu, citā dimensijā un sfērā. Gribētos dzirdēt 2021. gada festivālā “Rīgas Ritmi” Erolu Gārneru vai Džonu Koltreinu… Diemžēl mēs varam par to tikai pasapņot.
 
Kādi ir tavi tuvākās nākotnes plāni?
Man ar trio turpināsies mūsu vinila plates koncerttūre, kas bija plānota jau martā, taču  pandēmija visu izmainīja. Taču atsāksim spēlēt un iepriecināt cilvēkus gan pilsētās, gan reģionos, kur pasniegsim arī meistarklases! Tuvāk rudenim paredzētas uzstāšanās arī ārvalstīs.
 
Novēlējums festivāla apmeklētājiem un vispār kvalitatīvas dzīvās mūzikas cienītājiem!
Mūzika pavisam dziļā būtībā ir dvēseles ceļojums un spirituāls transcendences akts. Man mūzikas būtība nozīmē kā lielāka pieskārienu, holistisku vīziju un jūtamu augstāku enerģiju. Mēs esam radīti transcendencei un savā dziļākajā būtībā visi to zinām. Tāpēc mūzika ir brīnišķīgs palīgs un draugs, kas līdz nokļūt pasaulē, kur tik ļoti ilgojamies būt, kur nav smaguma, bet ir balta, karsta saule, kur nav grēks, bet ir žēlastība, kur ir patiesas emocijas un pieskaršanās kam augstākam.
 
Biļetes uz festivāla “Rīgas Ritmi 2021” koncertiem nopērkamas aula.lv.
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy