Ietekmīgais "All About Jazz" par "Rīgas Ritmi Festival 2013".

15.07.2013


Ietekmīgais "All About Jazz" par  "Rīgas Ritmi Festival 2013".


Britu džeza žurnālists Brūss Lindsijs (Bruce Lindsay) savā atskatā par „Rīgas Ritmi 2013” raksta, ka šis festivāls, kā vēsta tā nosaukums, bija „ritmu svinības”. Lindsijs min, ka 2013. gada festivāla programma apvieno dažnedažādākos mūziķus – sākot no tādiem, kuri iedvesmu guvuši leģendārajā amerikāņu mūzikas klasikā, gan tādiem, kuri spēlē gan hip-hopu, gan džezu, un arī, piemēram, Laimu Jansoni, kura,  „... tik tikko ir sākusi izzināt dažādu žanru apvienošanas burvību”.

 

Kamēr festivāla lielākie koncerti, kā ierasts, notika Rīgas Kongresu namā, tai pat laikā mākslinieki uzstājās arī dažādās citās vietās pilsētā – gan brīvdabas atpūtas parkā „Egle”, gan uz kuģīša „Missisipi”, gan uz Origo Summer Stage. 

Lindsijs atzīmē to, ka katra festivāla diena sākās ar meistarklasi, ko zinātkārajiem studentiem sniedza tādi talanti kā Roberts Glaspers (Robert Glasper) un Džons Medeski (John Medeski). Katra meistarklase, atkarībā no mākslinieka, bija citādāka – kāds vairāk dalījās savā pieredzē, kāds uzsvaru lika uz tehniku.

 

Festivāls īpaši izcēlis vokālistus un to balss iespējas, minot tādus jaunos talantus kā Daniels Čačija (Daniel Cacija), Laura Budreckīte (Laura Budreckyte) un Elīna Viļuma. Lindsijs arī vērīgi piefiksējis, ka Medeski Martin & Wood bijusi vienīgā apvienība, kas savā priekšnesumā nav izmantojusi savas vokālās dotības, tas ir, uzstāšanās bijusi instrumentāla.

 

Lindsijs secina, ka – lai gan festivāls „Rīgas Ritmi” notika vienlaicīgi ar latviešu dziesmu un deju svētkiem, ikkatrs festivāla koncerts Kongresu namā un uz brīvdabas skatuvēm bija plaši apmeklēts.

 

Pilnu Brūsa Lindsija apskatu lasiet šeit:

http://www.allaboutjazz.com/php/article.php?id=44937&pg=1#.Ui8rRsanCAU


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Balticovo Audi