"Rīgas Ritmi" ieskandina pavasari džeza skaņās!

24.04.2013


"Rīgas Ritmi" ieskandina pavasari džeza skaņās!


Ar modernā džeza trio A.SPELL koncertu klubā „Kaļķu Vārti”, 24. aprīlī, pavasara koncertu sēriju atklāja festivāls „Rīgas Ritmi”!

 

 

A.Spell radītā atmosfēra un skanējums acumirklī pārnesa klausītājus melodisku piedzīvojumu pasaulē, kuras galvenie tēli ir mūzikas instrumenti.

 

Tie bija dzīvi, emociju pārpilni organismi, kuru savstarpējā harmoniskā mijiedarbība bija acīm netverama melodiju, pulsācijas un daudzveidīgu skaņu plūsma.

 

Trio A.Spell ir eksotisks dažādu skanējumu un sfēru kokteilis. Ik dziesma līdzinājās nelielam ceļojumam apkārt zemeslodei, kurš katrreiz sākās ar jaunu atskaites punktu un šķērsoja skaņu pasauli neiedomājamā rakursā.

 

Bagāto un pilnīgo skanējumu trio ir panācis pateicoties neparastam mūzikas instrumentu klāstam – nedaudz noslēpumainais un samtainais basa klarnetes tembrs (Jan Galega Brönnimann), maigā akordeona dūdošana (Nadja Stoller) un nepieradinātais didžeridū skanējums (Ronan Skillen), kuru caurvij visdažādākā spektra perkusijas un sitaminstrumentu pulsācija.

 

Kopā ar Nadjas Stoller vokālu, kurš netverami vieglā un virtuozā veidā izklāsta skaņās ietērptu pasaku stāstu un pilnībā attaisno albuma nosaukumu – Where the strange creatures live („Tur, kur neparastas radības mīt”). A.Spell skanējums līdzinās krāšņam skaņu kaleidoskopam.


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Audi Best Music