Sākusies biļešu pārdošana uz „Rīgas Ritmi 2019” koncertiem

11.03.2019


judith-hill


No 2.- 6.jūlijam deviņpadsmito reizi notiks ikgadējais mūzikas festivāls „Rīgas Ritmi 2019”, piedāvājot krāšņu programmu ar koncertiem, meistarklasēm un improvizācijas vakariem. Koncerti norisināsies Rīgas Kongresu namā, Origo Summer Stage, Olainfarm Jazz Nights mūzikas klubā „Kaļķu vārti”, atpūtas parkā Egle, VEF kultūras pilī. 

 

„Šogad  “Rīgas Ritmi” svin 100 gadus džeza mūzikas ienākšanai Eiropā, jo 1919. gadā Eiropā pirmo reizi koncertēja Ņūorleānas mākslinieki Original Dixieland Jazz Band, Sissle & Blake Duo un Southern Syncopated Orchestra, tā iesākot džeza mūzikas uzvaras gājienu Eiropā. Lai atzīmētu šo notikumu esam uzaicinājuši māksliniekus no Ņūorleānas Jon Cleary un jauno brīnumtalantu Jamison Ross. Mākslinieki ne tikai sniegs koncertus, bet arī pasniegs meistarklases, kurās varēsim sajust to auru, kas valda vietā kur dzimusi džeza mūzika” – saka Māris Briežkalns, “Rīga Ritmi 2019” mākslinieciskais vadītājs. 

 

Centrālie koncerti notiks Rīgas Kongresu namā, un 3. jūlijā kā pirmie uzstāsies mūziķu savienība Freedoms Trio, kurā apvienojušies mūziķi no Brazīlijas, Mozambikas un Norvēģijas. Vakara otrajā daļā Ņūorleānas zvaigzne, prestižās Grammy balvas īpašnieks Jon Cleary! "Devītais pasaules brīnums" - tā dziedātāju, pianistu un komponistu ir nodēvējusi dziedātāja Bonnie Raitt.

 

4. jūlijā Kongresa namā pirmo reizi Baltijā uzstāsies pārsteidzošais talants Jamison Ross (ASV). Ross uzvarējis prestižo Thelonious Monk Jazz Competition kā bundzinieks, Grammy balvai izvirzīts kā dziedātājs un kritiķu slavināts kā komponists. "Ross ir gan talantīgs perkusionists, gan apdāvināts vokālists, bet viņa vislielākā dāvana ir tāda, ka viņš patiesi mīl mūziku ko rada,"-Downbeat magazine

 

Vakaru noslēgs spožās balss īpašniece Judith Hill (ASV). Dziedātāja iepriekš uzstājusies kopā ar popmūzikas karali Michael Jackson un viņas albuma producēšanā ir piedalījies Prince.

 

„Papildus savai atšķirīgajai un izteiksmīgajai balsij Judith Hill spēj lieliski parādīt savu dziesmu rakstīšanas spējas albumā „Golden Child”, - The Soul House magazine

 

Rīgas Kongresa namā 5. jūlijā uzstāsies franču māksliniece Paloma Pradal, kuras uzstāšanās īpaši saviļņos flamenko mūzikas cienītājus - šokējošas kompozīcijas un novatoriskas improvizācijas, populāras spāņu un kubiešu dziesmas, salsas ritmi, flamenko krāsas, poētiski un saviļnojuši teksti.

 

Savukārt vakara otrajā daļā klausītāji varēs baudīt zviedru mūzikas lepnuma Jonah Nilsson uzstāšanos. “Viņš ir atšķirīgs, tomēr viņam ir perfekts līdzsvars starp labās smadzeņu puslodes radošumu un kreisās smadzeņu puslodes mūzikas teoriju. Tas viņam ir asinīs. Viņam ir viens no plašākajiem balss diapazoniem, ko esmu dzirdējis” - Quincy Jones

 

Rīdzinieki un Rīgas viesi varēs dzirdēt arī jauno superzvaigzni pianistu A Bu no Ķīnas, konkursa Riga Jazz Stage uzvarētāju Kristina Kovalyova no Sanktpēterburgas, Itālijas džeza zvaigzni Federico Milone, kā arī Agitas Rando trio, Riga Jazz Quartet,  Coco’nuts, Radio Trio un daudzus citus.

 

Festivālā plānoti bezmaksas koncerti Atpūtas parkā Egle, Origo Summer Stage, džeza klubā Trompete.

 

Biļetes uz festivāla "Rigas Ritmi 2019" koncertiem var iegādāties visās „Biļešu Serviss" tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuserviss.lv.


< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy