Vasaras karstākais festivāls „Rīgas Ritmi 2016” četru dienu garumā pieskandina pilsētu

08.07.2016


Vasaras karstākais festivāls „Rīgas Ritmi 2016” četru dienu garumā pieskandina pilsētu


Vairāk kā 20 krāšņu koncertu, 7 izcilu mākslinieku meistarklases, diskusija ar mūzikas industrijas pārstāvjiem, showcase programma, kā arī jam session katru vakaru – tāds ir bijis festivāls „Rīgas Ritmi 2016”.
 
 
Varētu teikt, ka festivāls savos ritmos bija iekustinājis visu Rīgu – kopumā koncerti notika piecās koncertvietās – Kongresu namā, Mūzikas namā DAILE, Brīvdabas atpūtas parkā Egle, džeza klubā „Trompete” un Origo Summer Stage. Plašajā 22 koncertu piedāvājumā bija arī 10 bezmaksas koncerti, kopumā festivālā piedalījās 74 mūziķi no 14 pasaules valstīm.
 
 
Galvenie festivāla koncerti šogad, līdzīgi kā citus gadus, norisinājās Kongresu namā un tajos uzstājās tādi mākslinieki kā Daiena Rīvza (Dianne Reeves), pārsteidzot visus ar sava vokāla bezgalīgajām spējām, humoristiskais franču duets Peirani & Parisien, ģitāru duets no Brazīlijas Cavalcante & Pipoquinha, jaunā kubiešu dīva Jiliana Kaņisaresa (Yilian Canizares), amerikāņu pianists un jaunā superzvaigzne Džastins Kaflins (Justin Kauflin), aizkustinot klausītājus ar savu izjusto klavierspēli, kā arī izcilais multi-instrumentālists un Austrālijas džeza leģenda Džeimss Morisons (James Morrison), kurš kopā ar Latvijas Radio bigbendu prezentēja nule kā iznākušo sadarbības albumu „Mare Balticum”. 
 
 
Jau trešo gadu festivālā noris īpašās atmosfēras koncertu sērija „Olainfarm Jazz Nights”, kurai šoreiz par norises vietu tika izvēlēts Mūzikas nams DAILE. Piepildīta zāle katru vakaru, patīkama atmosfēra un izcila mūzika. Šeit varēja baudīt muzikālas noskaņas no vairākām pasaules malām – pirmajā vakarā nams tika ieskandināts brazīliešu ritmos Lizas Rosas (Liz Rosa) kvarteta izpildījumā, turpinājumā jaunais talants no Čīles – dziedātāja un ģitāriste Kamilla Meza (Camila Meza), bet koncertu sērijas noslēgumā izcilā un nopelniem bagātā grupa Paris Combo no Francijas.
 
 
Jau gadiem viens no festivāla stūrakmeņiem ir meistarklases. Šis gads nebija izņēmums – tika piedāvāta plaša un daudzveidīga meistarklašu programma: Dereks Brauns (Derek Brown) bītboksa saksofons, Mišels Pipokinja (Michael Pipoquinha) basģitāra, Kaine Kavalkanče (Caina Cavalcante) ģitāra, Džastins Kaflins (Justin Kauflin) klavieres, Kamilla Meza (Camila Meza) ģitāra un vokāls, Musa Sisoko (Moussa Cissokho) kora un Fransuā Arkanžo (Francois Archanjo) perkusijas. Meistarklases kopumā pulcēja ap 80 dalībnieku – mūzikas skolu audzēkņus, pedagogus, mūziķus, kā arī citus interesentus. Meistarklasēs dalībnieki varēja piedalīties, muzicējot kopā ar māksliniekiem un uzdodot jautājumus. 
 
 
Festivāla showcase programmā šogad piedalījās vairāki vietējie, kā arī ārzemju mūziķu sastāvi, kuri koncertēja gan brīvdabas atpūtas parkā Egle, gan arī džeza klubā „Trompete”. Showcase ekspertu vidū šogad bija mūzikas industrijas pārstāvji no Lietuvas, Krievijas, ASV, Brazīlijas un Somijas. Eksperti piedalījās arī meistarklašu noslēdzošajā paneļdiskusijā Latvijas Radio 1.studijā, kurā atzinīgi vērtēja gan festivālu, gan arī jauno grupu sniegumu. 
 
 
Katra festivāla diena noslēdzās ar koncertu un jam session Džeza klubā „Trompete”, kur pulcējās ne tikai klausītāji, bet arī citi festivāla mūziķi, lai kopā muzicētu, priecātos un svinētu festivālu. 
 
 
Tiekamies festivāla „Rīgas Ritmi” ziemas un pavasara koncertos!
 
 
Jūti ritmu!
 
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Latvijas Radio Adverts Santa