Neatkārtojamā Jasmīna Levī uzstāsies festivālā „Rīgas Ritmi”

05.05.2014


Neatkārtojamā Jasmīna Levī uzstāsies festivālā „Rīgas Ritmi”


Ladino izpildītājas Jasmīnas Levī (Yasmin Levy) neparasto vokālu veido viņas tikpat neparastās un daudzpusīgās kultūras saknes. Dzimusi un augusi Jeruzalemē, kur Jasmīnas muzikālā pieredze veidojusies visdažādāko mūzikas žanru ietekmē – sākot no ebreju, musulmaņu, turku un marokāņu mūzikas līdz pat džeza, baznīcas un klasiskajai mūzikai. Jasmīnas tēvs – Jizaks Levī (Yitzhak Levy) – tiek dēvēts par ladino tradīcijas glabātāju un attīstītāju mūsdienu mūzikas pasaulē.

 

Jasmīna ir ierakstījusi piecus albumus, kā arī ir piedalījusies filmās un dziedājusi kopā ar citiem slaveniem dziedātājiem, kā piemēram Buiku (Buika). Viņa ir Starptautiskā dziesmu autoru konkursa uzvarētāja, kā arī ir bijusi nominēta daudziem citiem apbalvojumiem, piemēram BBC Pasaules Mūzikas balvai. Jasmīnai ir arī labdarības organizācijas „Children of Peace” labās gribas vēstniece.

 

„Viņas aicinājums ir ladino – to ebreju mūzika, kuri tika izraidīti no Spānijas 1492 – bet šī izraēliešu dziedātāja ir arī izveidojusi savu interesanto pasauli, kura sastāv no flamenko, tango, fado un daudz kā cita sajaukuma.” - theguardian.com

 

Jūti ritmu!


< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy